Banksy’nin eserlerinin görüntüsü İstanbul’a düşecek

Banksy’nin eserlerinin görüntüsü İstanbul’a düşecek

Kimliği bilinmeyen “gerilla” sokak sanatçısı Banky’nin eserleri, teknolojinin sunduğu imkânlarla, İstanbul’da Global Karaköy adlı mekânda sergilenecek. 

14 Ocak’ta açılacak The Art of Banksy adlı serginin sanatçısının eserlerini bir araya getiren “en büyük koleksiyon” olduğu belirtiliyor. Çünkü sergide, sanatçının farklı koleksiyonlardaki işleri teknoloji sayesinde “duvarlara yansıtılacak”.

Londra sokaklarından ilham alarak oluşturulan bir ortamda izleneceği söylenen sergi, 4 ay boyunca açık kalacak. Serginin biletleri 35-28 TL aralığında Biletix üzerinden satışa sunuluyor.

Küratörlüğünü Steve Lazarides’in üstlendiği “The Art of Banksy”de sanatçının farklı dönemlerine ait özel koleksiyonlar ve enstalasyonlar, modern teknoloji eşliğinde sergilenecek. Sergide, Lazarides’in özel koleksiyonunun yanı sıra dünyanın farklı noktalarındaki koleksiyonerlerden toplanan eserler de yer alıyor. Sergide, aralarında Banksy’nin “Kırmızı Balonlu Kız”, “Gül Şimdi”, “Hizmetçi” gibi en bilindik eserlerinin de bulunduğu toplam 100 eser görülebilecek. Eserlerin asıllarının toplam değeri 20 milyon sterlin’i buluyor. 

Her bir bölümde farklı bir mekânın canlandırıldığı sergide, ziyaretçilerin bir İngiliz evinin oturma odasından İngiltere sokaklarına uzanan farklı bir atmosfer yaşayacakları vaat ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal