Bakanlığın müzisyenlere 1000 liralık desteği bir ay daha uzatıldı

Bakanlığın müzisyenlere 1000 liralık desteği bir ay daha uzatıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, pandemi sürecinde olumsuz etkilenen müzisyenler için “Müzik Susmasın” sloganıyla başlatılan 1000 liralık destek projesine mayıs ayını da dâhil ettiklerini duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca başlatılan destek programının süresi bir ay daha uzatıldı. Pandemi boyunca 2021 Ocak’tan beri destek alan müzisyenler mayıs ayında da 1000 lira ile desteklenecek.

Bakan Ersoy sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Müzik emekçilerimiz için ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla başlattığımız projede destek süresi Mayıs ayı da dahil edilerek 5 aya çıkarıldı. Bugüne kadar olan toplam destek miktarı ise yaklaşık 156 milyon liraya ulaşacak. Hayırlı olsun” dedi.

‘Müzisyenlerin eserlerinden dijital arşiv oluşturuluyor’

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ise, küresel salgın sürecinin olumsuz etkilerini azaltabilmek üzere başlatılan projede sürenin bir ay daha uzatıldığı belirterek, “Haftalık veya günlük yevmiye ücretiyle çalışan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar başta olmak üzere, işini kaybeden veya işleri durma noktasına gelen ses ve enstrüman sanatçıları ile sektör çalışanlarının projeye katkıları karşılığında destek verilen projede, aynı zamanda üretilen eserlerin geleceğe aktarılması için dijital bir arşiv oluşturuluyor” ifadeleri kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal