Bajar’dan onuncu yıl albümü: ‘Altüst / Ser û bin’

Bajar’dan onuncu yıl albümü: ‘Altüst / Ser û bin’

Kürtçe ve Türkçe ezgileri folk-rock tarzında yorumlayan Bajar’ın “Altüst/Ser û bin” adlı onuncu yıl albümü yayımlandı. Topluluk bu kapsamda bir dizi konser verecek.

Bajar, 2 Ekim akşamı İstanbul’da Babylon sahnesinde dinlenebilecek. Grup 25 Ekim’de de İstanbul Moda Sahnesi’nde yeniden dinleyicilerle buluşacak.

Ahmed Arif, Özdemir Asaf, Sezai Sarıoğlu gibi şairlerin dizelerine yer verilen albümde Kürtçe ve Türkçe seslendirilen 11 şarkı yer alıyor. Şarkılarda gettolaşma, ayrımcılık ve yeni kültürel normların gündelik ilişkilerdeki izleri gibi konulara değiniliyor.

Boğaziçi Gösteri Sanat Topluluğu’nun bir projesi olan Bajar’ın yolculuğu 2007’de başladı. “Nebze – Yaklaş” adlı ilk albümleri 2009 yılında yayımlandı. “Hoş geldin / B’zêr Hatî” 2013 yılında dinleyicilere sunuldu.

Kardeş Türküler’den Vedat Yıldırım’ın solistliğini üstlendiği Bajar, vokalde Burak Korucu, elektrik gitarda Cansun Küçüktürk, klavyede Zeynep Oktar ve davulda Ethem Saran’dan oluşuyor.

Bajar, Kıvanç Sezer’in 2016 yapımı “Babamın Kanatları” filmine yaptığı müzikle 53. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi müzik ödülüne değer görülmüştü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal