Baba Sahne’den oyun yazarlarına çağrı

Baba Sahne’den oyun yazarlarına çağrı

Baba Sahne, oyun yazarlarını teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk kez “Oyun Yazma Yarışması” düzenleyecek. Yarışmaya 17 Ocak 2020’ye kadar başvurulabilecek.

Tiyatro sanatçısı Şevket Çoruh’un iki sene süren yoğun çabası sonunda 2017’de Kadıköy’de açılan tiyatro sahnesi Baba Sahne, bu yıl ilkini düzenleyeceği yarışma ile oyun yazarlarının teşvik edilmesi, tiyatro oyunu repertuvarının gelişmesi ve zenginleşmesini amaçlıyor.

Seçkin Selvi, Ayşenil Şamlıoğlu, Özen Yula, Selen Korad Birkiye ve Tilbe Saran’ın seçici kurulda yer aldığı yarışmanın teması, kadına şiddet olaylarının sürekli artmasına da dikkat çekmek amacıyla “Kadın” olarak belirlendi.

Yarışma için daha basılmamış ve sahnelenmemiş oyunların başvuruları kabul edilecek. Adaylar, en fazla bir özgün eserle yarışmaya başvurabilecek.

Yarışmada birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 7 bin 500 TL, üçüncülük ödülü ise 5 bin TL olarak belirlendi. Dereceye giren eserler, Afife Jale’nin 22 Nisan 1920’de Apollon Sineması’nda ilk defa sahneye çıkışının 100’üncü yılı anısına Baba Sahne’de düzenlenecek törenle sahiplerine teslim edilecek.

Yarışmanın başvuru formuna www.babasahne.com adresinden ulaşılabilir.

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe: 0216 700 11 11

Sosyal medya: babasahne.com, facebook.com/babasahne,  twitter.com/babasahne, instagram.com/baba.sahne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal