Aynur Doğan’dan Türkiye turnesi ve yeni albüm müjdesi

Aynur Doğan’dan Türkiye turnesi ve yeni albüm müjdesi

Kürt müzisyen Aynur Doğan, beş yıl aradan sonra Türkiye turnesine çıkacak. Sanatçının “Hedûr / Zamanın Tesellisi” adlı yeni albümü de şubat ayında yayımlanacak.

Kürtçe müziğin uluslararası alanda önemli temsilcilerinden Aynur Doğan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Türkiye turnesini müjdeledi. Turne programını paylaşan sanatçı, Türkçe ve Kürtçe açıklamasında “Türkiye turnesi için 5 yıl sonra yeniden hep bir ağızdan şarkılar söylemek için yola çıkıyoruz” diye yazdı.

26 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak olan turne kapsamında Doğan Ankara, Mersin, Adana ve Urfa’da konserler verecek.

Doğan konserlerinde klasikleşmiş şarkılarıyla birlikte yeni albümünden şarkılar da seslendirecek.

Berklee Müzik Okulu’na bağlı Mediterranean Music Institute tarafından verilen “Master of Mediterranean Music Award” (Akdeniz Müziği Ustası Ödülü) ile ödüllendirilen Aynur Doğan, YO-YO MA ve Silk Road Ensemble, Kayhan Kalhor, Javier Limon, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Mercan Dede, Nerderland Blazers Ensemble gibi ünlü müzisyenlerle ortak projelerde çalıştı ve uluslararası sinema filmlerinde rol aldı.

Bugüne kadar The Guardian, El Pais, FAZ gibi önemli gazetelerde geniş yer bulan sanatçı, Folk Roots (fRoots), The London Times, Sons gibi tüm dünyaca tanınan dergilerin kapaklarında da yer almıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar