Aynı galakside yüzlerce yıl önce: ‘Star Wars: The High Republic’

Aynı galakside yüzlerce yıl önce: ‘Star Wars: The High Republic’

“Star Wars” (Yıldız Savaşları) evreni farklı mecralarda genişlemeye devam ediyor. Skywalker anlatısının yüzlerce yıl öncesine uzanan bir kitap serisi olan “The High Republic”in ilk üç kitabı bugün yayımlandı.

Galaktik Cumhuriyet’in altın çağı olarak anılan dönemi işleyecek yeni seri, aralarında IDW Publishing, Marvel, Disney, Viz Media ve Titan Magazines’in yer aldığı çok ortaklı bir yayın formatıyla hayata geçiyor.

Charles Soule’nin kaleme aldığı “Light of the Jedi”, Justina Ireland’ın yazdığı gençlik romanı “A Test of Courage” ve Cavan Scott imzalı “The Great Jedi Rescue” serinin ilk üç kitabını oluşturuyor.

6 Ocak’ta Marvel etiketiyle yayına başlayacak “Star Wars: The High Republic” serisiyle, evrenin geçmişine ışık tutulacak. Yine Cavan Scott tarafından yazılan seride Ario Anindito’nun çizimleri yer alacak.

Disney ve IDW Publishing ortaklığıyla dönemi farklı açılardan ele alacak bir başka çizgi roman serisi de yolda. 21 Şubat’ta yayına başlayacak “Star Wars: The High Republic Adventures”ı Daniel José Older yazdı, Harvey Tolibao çizdi.

“A Test of Courage” romanını yazan Justina Ireland’ın Shima Shinya’yla birlikte kaleme aldığı “The Edge of Balance” hikâyesi ise Viz Media etiketiyle manga formatında anlatılacak. Daha önce birçok Marvel kahramanına hayat vermiş, “Tiger & Bunny” serisinin yaratıcılarından Mizuki Sakakibara’nın çizimlerini üstlendiği manga serisinin ne zaman yayımlanacağı açıklanmadı.

Lucasfilm’in karakterleri ve ilişkilerini daha net anlamaya yardımcı olması için hazırladığı infografik ile yeni “Star Wars” anlatısı için yayımlanan fragman ise şöyle:

 

Kaynak: Bantmag. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal