Aylin Zaptçıoğlu, ‘Ufak Tefek Cinayetler’de izinsiz kullanılan tabloları için yapımcı şirkete açtığı davayı kazandı

Aylin Zaptçıoğlu, ‘Ufak Tefek Cinayetler’de izinsiz kullanılan tabloları için yapımcı şirkete açtığı davayı kazandı

“Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde dört tablosunun izinsiz yayımlandığı iddiasıyla yapımcı şirket Ay Sanat Prodüksiyon’a dava açan ressam Aylin Zaptçıoğlu, 12 bin lira tazminat kazandı.

Ressam Aylin Zaptçıoğlu, “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde dört tablosunun izinsiz gösterildiğini iddia ederek yapım şirketine dava açmıştı.

Akşam‘dan Neslihan Keskin’in haberine göre, yapımcı firma Ay Sanat Prodüksiyon şirketinden 10 bin lira tazminat isteyen ressam, dava dilekçesinde eserlerinin dizide çıkan bölümlerinin dakika ve saatini ayrıntılı olarak verdi. Eserlerinin dizide kullanımı için kendisine herhangi bir ödeme yapılmadığını belirten Zaptçıoğlu, “Eserler hem orijinal değil, hem de izinsiz olarak çoğaltılıp yayımlanmıştır” dedi.

Önceki gün görülen duruşmada dava karara bağlandı. Mahkeme Zaptçıoğlu’nu haklı buldu. Yapım şirketi 12 bin liralık tazminatı üç yıllık yasal faiziyle birlikte ünlü ressama ödeyecek.

2018 yılında final yapan “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde Tülin Özen, Bade İşçil, Aslıhan Gürbüz ve Gökçe Bahadır rol aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal