Audrey Hepburn belgeseli Helena Coan’a emanet

Audrey Hepburn belgeseli Helena Coan’a emanet

Oscar ödüllü oyuncu Audrey Hepburn’ün hayatı beyazperdeye uyarlanıyor. “Audrey” adlı belgesel filmin yönetmenliğini Helena Coan üstlenecek.

Elle’den Alya Barutoğlu’nun haberine göre, yönetmen Coan, Royal Ballet’in koreografı Wayne McGregor ile bir araya geldi. Daha önce Hepburn’ün filmlerinden ve seyahatlerinden görülmeyen arşiv görüntüleri bir araya getiren Coan, eşsiz bir belgesel hazırladı.

Audrey Hepburn’ün şöhrete yükselişinin oynaması için Francesca Hayward seçilirken, sanatçının UNICEF elçisi olduğu ileriki yaşlarını ise Alessandra Ferri canlandırıyor. Belgesel filminin müzikleri Alex Somers tarafından bestelenirken, Audrey Hepburn’ün Hollywood’un altın çağında geçirdiği günlere gönderme yapılacak.

Audrey Hepburn’ün duygusal karakterini dans ile yansıtmayı tercih ettiğini söyleyen Coan, böylesine zengin bir görsel dilin daha önce belgesellerde kullanılmadığını dile getirdi.

Bale teması belgesel filminin merkezinde yer alırken, “Audrey” filminde aynı zamanda Audrey Hepburn’ün bir moda ikonu olarak kişiliğini izleyeceğiz. “McQueen” belgeselinin arkasındaki isimler tarafından yapılan “Audrey” belgeselinde Givenchy’nin eski Artistik Direktörü Clare Waight Keller, Hepburn’ün Hubert de Givenchy’nin ilham kaynağı olduğunu anlatıyor. Aynı zamanda Tiffany & Co’dan John Loring ise “Breakfast at Tiffany’s” filminde kullanılan mücevherleri ve Hepburn’ün stil tercihlerini ekrana yansıtıyor.

Hepburn’ün hayatının daha kişisel yönlerine de yer veren belgesel filminde Hepburn’ün oğlu Sean Hepburn Ferrer, annesinin Hollanda’daki Nazi işgali sebebiyle zor geçen çocukluğunu anlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal