atv’den her saniyesi sansürlü Kill Bill

atv’den her saniyesi sansürlü Kill Bill

atv kanalı, yönetmen Quentin Tarantino’nun ünlü Kill Bill serisinin ilk filmini, 6 Mart saat 23.20’de ekrana getirdi. Gece yarısı, +13 uyarısıyla yayımlanan filmdeki neredeyse her sahne mozaiklenmiş, sansürlenmişti. Dövüş sahneleri üzerine kurulu filmde dövüş ve kan sahnelerini göstermek istemeyen kanal yönetimi, bu sahneleri saniye saniye mozaikleyince, filmi izlemek mümkün olmadı. Ekranda çoğu kez sadece oyuncuların yüzleri görülebildi.

Tarantino’nun iki bölüm halinde izleyiciye ulaşan filmi Kill Bill, Uma Thurman’ın canlandırdığı, bir kadının intikam hikâyesi üzerine kurulu. Filmdeki kimi sahneler çizgi romana, animeye evrilir. “Kan fışkıran” abartılı kılıçla dövüş sahneleri siyah beyaz olarak görülür. İşte atv, bu filmi her saniyesini mozaikleyerek yayımladı. Tarantino filminin bu şekilde yayımlandığını görse ne derdi bilinmez ama bizim aklımıza bir karikatür geldi.

Suudi Arabistan’ı eleştiren karikatürde, adam “Thelma ve Louise” filminin yalnızca 8 dakika sürmesinden yakınıyor. Eşi de ona, kadınların otomobil kullandığı sahnelerin sansürlendiğini açıklıyor.

kill2

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal