Antalya Film Festivali’nin ilk ödülleri sahiplerini buldu

Antalya Film Festivali’nin ilk ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl ilk kez iki ayrı gecede verilecek olan 52. Uluslararası Antalya Film Festivali ödülleri için Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda düzenlenen ilk törende “En İyi İlk Film Ödülü”nü “Çırak” filmi alırken, 3 dalda ödül alan “Takım Mahalle Aşkına” filmi geceye damgasını vurdu. 90’lı yıllardaki köy boşaltmalarını anlatan “Zilan” filmi “Kısa Film İzleyici Ödülü”nü aldı, filmin yönetmeni Mahsun Akyel ödülü öldürülen Tahir Elçi’ye adadı.

Sunuculuğunu Ebru Cündübeyoğlu’nun yaptığı törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel, Festival Direktörü Elif Dağdeviren, Festival Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi Başkanı Ömer Yargı, jüri üyeleri Şebnem Bozoklu, Şerif Sezer, senarist Tarık Tufan ve görüntü yönetmeni Mirsad Herovic’in yanı sıra sinema dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

En iyi ilk film ‘Çırak’

Festivalin “En İyi İlk Film” ödülü Emre Konuk’un yönettiği “Çırak” filminin olurken, “Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü ise yine “Çırak” filmindeki rolüyle Çiğdem Selışık aldı.

“En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne “Muna” filmindeki rolüyle Kaan Çakır değer görüldü, “En İyi Sanat Yönetimi” ödülünü “Takım: Mahalle Aşkına” filmiyle Uykura Bayyurt, “En İyi Kurgu” ödülünü yine “Takım: Mahalle Aşkına” ile Emre Şahin ve “En İyi Görüntü Yönetimi” ödülünü de “Rüzgârın Hatıraları” filmiyle Andreas Sinanos elde etti.

Behlül Dal Jüri Özel Ödülü’nü “Takım: Mahalle Aşkına” filmindeki rolüyle Yağız Can Konyalı, Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’nü “Kalandar Soğuğu” filmi, Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü’nü “Saklı” filmiyle Selim Evci, Belgesel Film İzleyici Ödülü’nü Uluç Erdem Ersen’in yönettiği “Zerk” ve Kısa Film İzleyici Ödülü’nü Mehmet Aksum Akyel’in yönettiği “Zilan” filmi aldı.

Antalya Film Forum ödülleri

Törende Antalya Film Forum ödülleri de verildi.  Work in Progress dalında Digiflame Renklendirme ve Görsel Efekt Ödülü’nü “İyilik” film projesi, “Finansal Destek Ödülü”nü de “Rauf” film projesi aldı.

Kurmaca Pitching Platform Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülü’nü, “Yurt” film projesi, Belgesel Pitching Platform Juri Özel Ödülü’nü “Antoine Köpe’nin Anıları”, Finansal Destek Ödüllerini ise “Mr. Gay Suriye” ve “Olimpiyat” film projeleri elde etti. 

Kurmaca Pitching Platformu Juri Özel Ödülü’nü “Siyah Atların Ölümü” filmi, Finansal Destek Ödüllerini ise “Kelebekler” ve “Yatılı Okul” filmleri aldı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal