Amin Maalouf’un yeni romanı 2021’de Türkçede

Amin Maalouf’un yeni romanı 2021’de Türkçede

Yazar Amin Maalouf’un “Nos frères inattendus” adlı yeni romanı 2021’in ilk aylarında Yapı Kredi Yayınları’nca okura sunulacak.

“Beklenmedik Kardeşlerimiz” olarak Türkçeleştirilen roman, Maalouf’un 2012 yılında yayımlanan “Doğu’dan Uzakta”dan sonra kaleme aldığı ilk romanı.

Çevresel felaketler ve insanlığı sonu gibi başlıklara değinilen romanda Atlas Okyanusu kıyısındaki Antioche adasında babasından kalma bir eve yerleşen ressamın başından geçenler anlatılıyor. Adada yalnızca edebiyatçı komşusuyla tanışıklığı olan ressam, bir felaket senaryosunu andıran ve daha büyük bir yıkımın habercisi olan tuhaf olaylarla birlikte içine düştüğü durumu anlamlandırmaya çalışıyor.

Tiziano Terzani ödülü Maalouf’a

“Afrikalı Leo”, “Semerkant”, “Doğu’dan Uzakta”, “Yüzüncü Ad” gibi eserleri Türkçeye kazandırılan Amin Maalouf, 2019’da Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Uygarlıkların Batışı” kitabıyla İtalya’nın Tiziano Terzani 2020 Uluslararası Edebiyat Ödülü’ne değer görüldü.

İtalya’nın Udine kentinde yapılan törende ödülünü teslim alan yazar, konuşmasında “Şu aşamada her şeyden önce yapılması gereken şey, varolan sorunların bilincine varmak, sorunlarla yüzleşmek gerekliliğinin, sorunun vehametinin ve çözüm bulmanın aciliyetinin bilincine varmak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal