Altın Portakal’ın jüri başkanı, Ercan Kesal

Altın Portakal’ın jüri başkanı, Ercan Kesal

Bu yıl 57’ncisi düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na senarist, oyuncu, yönetmen ve yazar Ercan Kesal başkanlık edecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 3-10 Ekim’de düzenlenecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal yarışmalarının jüri üyeleri belli oldu.

Senarist, oyuncu, yönetmen ve yazar Ercan Kesal’ın başkanlığını üstlendiği jüri senarist, gazeteci, yazar ve oyuncu Gülse Birsel, senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Taner Birsel ile gazeteci, yazar ve tiyatro eleştirmeni Zeynep Oral’dan oluşuyor.

10 filmin yarışacağı Ulusal Belgesel Film Yarışması’nı yazar Bingöl Elmas, kısa film, belgesel ve video işleriyle tanınan Köken Ergun ve belgesel yönetmeni, yapımcı ve akademisyen Kurtuluş Özgen’den oluşan jüri; festivalin Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’na seçilen 12 filmi ise oyuncu Cemre Ebuzziya, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin Film Küratörü ve sinema yazarı Müge Turan ve yönetmen Ömür Atay’dan oluşan jüri değerlendirecek.

FİLM-YÖN ve SİYAD ödülleri

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Çiğdem Vitrinel, Mustafa Kara ve Tunç Davut’un yer aldığı Film Yönetmenleri Derneği jürisi FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü’nün, sinema yazarları Coşkun Çokyiğit, Gül Yaşartürk ve Murat Tırpan’dan oluşan jüri de Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) En İyi Film Ödülü’nün bu yılki sahibini belirleyecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını üstlendiği, idari direktörlüğünü geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Cansel Çevikol Tuncer’in yaptığı, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu’nun, sanat yönetmenliğini Başak Emre’nin, Antalya Film Forum’un yöneticiliğini ise Olena Yershova Yıldız’ın yürüttüğü festivalde ödüller, 10 Ekim akşamı düzenlenecek törende sahiplerine takdim edilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal