Almodóvar’dan Penélope Cruz’lu yeni ‘karantina filmi’

Almodóvar’dan Penélope Cruz’lu yeni ‘karantina filmi’

Pedro Almodóvar, karantina sürecinde “Madres paralelas” adlı yeni bir film yazdığını, Penélope Cruz’un başrolünü üstleneceği bu filmin prodüksiyonuna ekim ayında başlanacağını açıkladı.

FilmLoverss’ın Marca’dan aktardığı habere göre, karantina sürecini Madrid’deki evinde geçiren usta yönetmen Pedro Almodóvar, bu süreçte günlük niteliğinde deneme yazıları yazarak pandemi sırasındaki deneyimlerini ve duygularını paylaşırken, evde geçirdiği bu süreyi yeni projeleri üzerinde çalışarak değerlendirdi.

Bu yılın başında IndieWire’a verdiği röportajda iki yeni proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı: Tilda Swinton’ın başrolünü üstleneceği kısa film “The Human Voice” ve Lucia Berlin’in kısa hikâyelerini bir araya getiren “A Manual for Cleaning Women”ın film uyarlaması. Ancak görünen o ki usta yönetmen karantina sürecinde yeni bir senaryo daha yazma fırsatı bulmuş. Üstelik usta yönetmenin bir sonraki uzun metrajlısı bu yeni proje, olacak.

Pedro Almodóvar, adından bir kez daha övgüyle söz ettirdiği son filmi “Dolor y gloria”nın (Acı ve Zafer) Platino Ödülleri’nde altı ödüle değer görüldüğü ödül töreninin ardından verdiği demeçte, karantinada geçirdiği üç ay içinde “Madres paralelas” adlı yeni bir film yazdığını ve bu filmin prodüksiyonuna ekim ayında başlamayı planlandığını açıkladı.

“Madres paralelas”, Madrid’de geçecek ve aynı gün doğum yapan iki kadının paralel şekilde ilerleyen hayatlarını anlatacak. Almodóvar, bunun çocuk yetiştirmenin ilk ya da ikinci yılında olan annelerin feminist dünyası ve bu süreçte yaşanan şeyler ile ilgili bir hikâye olduğunu söylüyor.

Hikâyenin merkezindeki bu kadınlardan birine daha önce pek çok projede yönetmenle çalışan Penélope Cruz hayat verecek. Almodóvar, bu rolü özellikle Cruz için yazdığını açıkladı.

Almodóvar, Tilda Swinton’lı kısa filmi “The Human Voice”ın çekimlerine iki hafta içinde başlamayı planlıyor. Salgın nedeniyle bir aksilik yaşanmadığı takdirde “Madres paralelas”ın prodüksiyonu da ekim ayında başlayacak. Filmle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal