Almodóvar, Panama Belgeleri sonrası yeni filminin tanıtım faaliyetlerini iptal etti

Almodóvar, Panama Belgeleri sonrası yeni filminin tanıtım faaliyetlerini iptal etti

Oscar ödüllü İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar, kendisinin ve yapımcı kardeşinin Panama Belgeleri’nde adının geçtiğine yönelik haberler üzerine, yeni filmi “Julieta” için düzenlenen tanıtım faaliyetlerini iptal etti. “Julieta” cuma günü İspanya salonlarında gösterime girecek ancak Almodóvar’ın yapım şirketi El Deseo’nun yaptığı açıklamaya göre, basının filmlerinden çok mali durumuyla ilgilenmesi nedeniyle yönetmen fotoğraf çekimlerinde yer almayacak, önceden planlanan röportajlar da iptal edilecek.

Sızdırılan belgelerin suç delili oluşturup oluşturmadığı henüz kesin değil ve belgelerde ismi geçen pek çok isim de hukuka aykırı davrandıklarını reddediyor. Yönetmenin kardeşi Agustín Almodóvar bir açıklama yaparak, kuruluşundan beri şirket içerisinde iki kardeşin görevlerinin ayrıştığını belirtti.

“Abim kendisini yaratıcı yönümüze adamışken, şirket yönetimi ile bağlantılı herşeyden ben sorumluydum. Aile şirketimizin geliştiği ilk yıllardaki deneyimsizliğim nedeniyle abimin halk gözündeki imajına zarar vermeyi kesinlikle reddediyorum.”

Agustín Almodóvar, Panama Belgeleri’nde yer aldığı gibi,  Britanya Virjin Adaları’nda 1991-1994 yılı arasında faaliyet gösteren Glenn Valley isimli offshore şirketinin kuruluşunun farkında olduğunu ancak daha sonra El Deseo’nun çalışma yöntemine uygun olmaması nedeniyle şirketin sonlandırıldığını söyledi. Ayrıca Glenn Valley’in kuruluşuna “şirketimizin muhtemelen uluslararası gelişmesine dair danışmanların tavsiyelerinin” sebep olduğunu ekledi.  

Emma Suárez and Adriana Ugarte’nin başrolünü paylaştığı “Julieta”, bir kadının yaşamının 35 yılını anlatıyor.

Kaynak: The New York Times

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal