Almanya’dan Kavala mesajı: ‘Tahliye edilmemesinin nedenini anlamak mümkün değil’

Almanya’dan Kavala mesajı: ‘Tahliye edilmemesinin nedenini anlamak mümkün değil’

Osman Kavala’nın tutukluluğunun 1000’inci gününde Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan Bärbel Kofler “Hukuk devletinin ve temel özgürlüklerin Türkiye’deki durumu konusundaki endişelerim gittikçe artıyor” açıklaması yaptı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı İnsan Hakları Politikaları ve İnsani Yardım Sorumlusu Bärbel Kofler, Osman Kavala’nın tutukluluğunun 1000’inci gününde bir basın açıklaması yaptı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden yayımlanan basın açıklamasında Kofler,”Osman Kavala’nın halen tahliye edilmemesinin nedenini anlamam mümkün değil” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Gezi Parkı davasında beraat etmesine ve AİHM kararına rağmen tutukluluk süresinin devam etmesi Türkiye’de hukuk devleti ilkelerinin geçerliliği konusunda ciddi şüpheler uyandırmaktadır. Strasburg’daki mahkeme kararında, tutukluluğun amacının Osman Kavala’yı susturmak olduğu ortaya konuluyor.

“Hukuk devletinin ve temel özgürlüklerin Türkiye’deki durumu konusundaki endişelerim gittikçe artıyor. Osman Kavala ve Türk sivil toplumuyla dayanışmam sürecektir.”

 

Kaynak: bianet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal