Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri 21 Ekim’de başlıyor

Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri 21 Ekim’de başlıyor

Türkiye’nin önemli özel tiyatrolarından AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun kurucu isimlerinden genç yaşta yitirdiğimiz Alaittin Eraslan’ın anısına üçüncü kez tiyatro şenliği düzenlenecek. Buluşmalar 21 Ekim’de başlayarak 15 Kasım’a kadar sürecek.

“3. Alaittin Eraslan Tiyatro Günleri” kapsamında bu yıl da çocuklara ve yetişkinlere yönelik bir program hazırlandı. Selçuk Yöntem’e Toprak Can Adıgüzel ve Aslı Samat’ın eşlik ettiği Tankred Dorst imzalı “Benim Adım Feuerbach”, Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın beraber rol aldığı Ümit Denizer’in kaleminden “Adalet Sizsiniz”, Tom Basden’in yazdığı ve Mert Fırat’ın rol aldığı “Joseph K.”, Zuhal Olcay ve Burak Sergen’in sahneyi paylaştığı “Aşk Halleri”, Nâzım Hikmet’in ölümünün elli dördüncü yılı için Genco Erkal’ın hazırladığı ve Tülay Günal ile beraber sahnelediği,  Fazıl Say ile Zülfü Livaneli başta olmak üzere birçok sanatçının Nâzım şarkılarını seslendirileceği “Yaşamaya Dair” müzikali şenlik programındaki yapımlar arasında.

Programda çocuklar için Grimm Kardeşler’in “Bremen Mızıkacıları” ve “Kırmızı Başlıklı Kız” masalı gibi yapımlar da sahnelenecek.

Eserler, İzmir Sanat, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu ve Tepekule Kongre Merkezi’nde sahnelenecek. Biletler Biletix üzerinden temin edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal