AKP’li başkan, kültür müdürünü ot yolmakla görevlendirdi

AKP’li başkan, kültür müdürünü ot yolmakla görevlendirdi

Emine Emel Sarlık, Afyonkarahisar Belediyesi’nde kültür müdürüydü. Ancak AKP’li yeni Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kadın müdüre Fen İşlerinde yeni bir görev verdi: Ot yolmak.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Afyonkarahisar’ın AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKP’li eski Başkan Burhanettin Çoban’ın Kültür Müdürü Emine Emel Sarlık’ı, Fen İşlerinde oy yolmakla görevlendirdi. Söz konusu görevlendirme büyük tepki çekti.

Eski Başkan döneminden kalan birçok çalışanın da emekliye zorlandığı belirtildi. Ot yollamaya gönderilen Emine Emel Sarnık’ın bu yeni görevinin hikâyesi şöyle başladı.

AKP’li önceki Başkan Çoban’ın “kültür müdürü” olarak atadığı belediye daimi işçisi Emine Emel Sarlık, AKP’li yeni Başkan Zeybek tarafından önce müdürlükten alınıp muhasebe birimine yollandı. Daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü emrine verdi. Eski Müdür Sarlık, yeni görevinde park ve bahçelerdeki yabani otları ayıklıyor.

‘Mobbing iddiaları için inceleme yapılacak mı?’

CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyu TBMM’ye taşıdı. İçişleri Bakanı’na şu soruları yöneltti. “Afyonkarahisar Belediyesi’nde emekliye sevkedilen ve emekli olmayıp da görev yeri değiştirilen personelle ilgili, bir önceki Belediye Başkanı’nın ekibini tasfiye etme, parti içi hesaplaşmaya kurban edilme iddiaları için araştırma yapılacak mı? Mobbing iddiaları ile ilgili inceleme yapılacak mı?.”

Her gün parkları dolaşıyor, tek tek otları temizliyor

Emine Emel Sarlık, her gün Afyonkarahisar’daki parkları dolaşarak istenmeyen otları temizliyor. Ardından ağaç ve çiçekleri suluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal