Akbank Sanat Piyano Günleri başlıyor

Akbank Sanat Piyano Günleri başlıyor

Akbank Sanat Piyano Günleri, bu yıl 5-28 Kasım tarihleri arasında düzenlecek ve etkinlik İtalyan piyanist Danilo Rea, Norveçli piyanist Ketil Bjørnstad ve Aydın Esen gibi önemli virtüözleri ağırlayacak.

Piyano Günleri, 5 Kasım Perşembe günü, özgün besteleriyle tanınan Quartet Diminished’in konseriyle açılacak. Ardından 18 Kasım Çarşamba günü dünyaca ünlü piyanist Aydın Esen’in konseri; 24 Kasım Salı günü Norveçli caz sanatçısı Ketil Bjørnstad, 26 Kasım Perşembe günü ise bol ödüllü İtalya caz piyanisti Danilo Rea konseriyle devam edecek. Piyona günleri 28 Kasım Cumartesi günü, genç yetenek Utku Asan’ın vereceği konseriyle sona erecek. Konserler Akbank Sanat’ta düzenlenecek.

akbank2Danilo Rea, İtalya’nın en iyi caz piyanisti olarak tanınıyor. Birçok ödülün sahibi Danilo Rea, bugüne dek Chet Baker, Lee Konitz, Steve Grossman, Bob Berg, Phil Woods, Michael Brecker, Tony Oxley, Joe Lovano, Gato Barbieri, Aldo Romano, Brad Meldahu, Danilo Perez ve Michel Camilo gibi yıldızlarla çalıştı. 26 Kasım’daki konser saat 20.00’de başlayacak.

Norveçli Ketil Bjørnstad yine önemli bir caz piyanisti. Bugüne dek 50’den fazla albüm kaydetti. Öte yandan onun müzikleri Ken Loach, Jean-Luc Godard gibi yönetmenlerin filmlerinde kullanıldı, kitapları farklı dillere çevrildi. 24 Kasım’daki konseri de yine saat 20.00’de Akbank Sanat’ta.

Quartet Diminished, besteci ve piyanist Mazyar Younesi, elektrik gitarda Ehsan Sadigh, bas klarnet ve saksofonda Peter Soleimanipour, piyanoda Maziar Younesi ve davulda Roozbeh Fadavi’den oluşuyor. 5 Kasım’daki konser diğerleriyle aynı saatte.

Aydın Esen, besteleriyle de tanınan bir sanatçı. Eserleri birçok ünlü orkestranın repertuvarında yer alan piyanist, 18 Kasım, saat 20.00’deki konserinin yanı sıra, etkinlik kapsamında 19 Kasım’da iki atölye programıyla da müzikseverlerle olacak. Bu atölyelerin ilki saat 14.00, diğeri 15.00’te.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal