Ai Weiwei, mültecilerle ilgili film çekimi için İstanbul’da

Ai Weiwei, mültecilerle ilgili film çekimi için İstanbul’da

Ünlü Çinli sanatçı Ai Weiwei, dün İstanbul’a geldi. Gelişi gizlenen ve basınla görüşmek istemeyen Ai Weiwei’nin, mültecilerle ilgili bir film çekimi için İstanbul’da olduğu öğrenildi. Ancak filmle ilgili detaylar da basınla paylaşılmadı. Ai birkaç gün daha kentte kalacak.

Mültecilerin yaşam mücadelesine dikkat çekmek için uğraş veren Ai Weiwei, son olarak Midilli’de bir atölye kurmuş ve burada birçok performans gerçekleştirmişti.

Dün İstanbul’a gelen Ai Weiwei, ilk olarak Sakıp Sabancı Müzesi’ne gitti ve müzeyi gezip yetkililerle görüştü. Bu görüşme, gelişinin bir sergi nedeniyle olduğunu düşündürdü ancak Sabancı Müzesi bu iddiayı doğrulamadı. Müze müdürü Nazan Ölçer, bunun sıradan bir ziyaret olduğunu ifade etti.

Ai Weiwei, sonrasında İstiklal Caddesi’ne gitmiş ve patlamanın olduğu alanı ziyaret etmişti. Ai, sosyal medya hesaplarında buradan video kaydı ve cadde üzerinden görüntüler paylaştı.

Ai Weiwei, bugün de Cihangir’de dolaştı ve sonrasında günü çekim ekibiyle geçirdi. Ünlü sanatçının tüm ısrarlara rağmen basınla görüşme yapmayı reddettiği öğrenildi.  

A video posted by Ai Weiwei (@aiww) on

 

 

A video posted by Ai Weiwei (@aiww) on

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal