Agnès Varda için uluslararası sanal sempozyum: ‘Sanal Varda’

Agnès Varda için uluslararası sanal sempozyum: ‘Sanal Varda’

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Programı, yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Agnès Varda’ya odaklandığı “Sanal Varda” adlı ilk sanal etkinliğini 28 Mart Cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında herkese açık olarak gerçekleştirilecek.

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Fransız Yeni Dalga akımının öncü isimlerinden üretken sinemacı ve fotoğraf sanatçısı Agnès Varda için düzenlenecek olan uluslararası sempozyum da sanal ortama taşındı.

Agnès Varda’nın ölümünün birinci yıldönümünde düzenlenecek olan “Sanal Varda” sempozyumunda sanatçının 65 yıllık üretken çalışma hayatı süresince toplumsal cinsiyet eşitliği ve sürdürülebilirlik temalarına getirdiği farklı yorumlar üzerinde durulacak.

Bilgi Vekil Rektörü Prof. Dr. Kübra Doğan Yenisey’in açılış konuşmasını yapacağı sanal sempozyumda Bilgi Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr. Feride Çiçekoğlu ve Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Yüksek Lisans Direktörü Dr. Colleen Kennedy-Karpat gibi isimler yer alacak. Bryn Mawr College Sanat Tarihi Programı Yüksek Lisans Direktörü Prof. Homay King ve Rutgers Üniversitesi İngilizce ve Sinema Çalışmaları Bölümü’nden Dr. Sandy Flitterman-Lewis ise sempozyuma konuk konuşmacı olarak katılacak.

Etkinlik dili İngilizce olacak ve simultane tercüme yapılmayacak.

Herkesin katılımına açık olan etkinlik için internet sitesinin ana sayfasındaki mail adresine mesaj göndererek katılım için gerekli olan link alındıktan sonra katılım sağlanabilecek.

Daha detaylı bilgi edinmek ve programı incelemek için ftvvarda.bilgi.edu.tr web adresine bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal