ABD’de konserli aşı kampanyası: Biletler aşı olana 18, olmayana 1000 dolar

ABD’de konserli aşı kampanyası: Biletler aşı olana 18, olmayana 1000 dolar

ABD’nin Florida eyaletinde gerçekleştirilecek bir konser için iki farklı bilet seçeneği sunuldu. Konser organizatörleri, koronavirüs aşısı vurulmuş kişilerin 18 dolara, aşı vurulmamış kişilerin ise 1.000 dolara bilet satın alacağını açıkladı. Karar, aşı karşıtlarının tepkisine yol açtı.

Florida’da Teenage Bottlerocket, MakeWar ve Rutterkin adlı grupların katılımıyla 26 Haziran’da bir konser gerçekleştirilecek. Konserde katılımcılara iki farklı bilet seçeneği sunulacak. Koronavirüs aşısı vurulmuş olan kişiler bu biletlere yalnızca 18 dolar karşılığında sahip olurken, aşı vurulmamış kişilerin ise 1.000 dolar ödeme yapması gerekecek.

Konser organizatörü Paul Williams’ın açıklamalarına göre, aşılanmış olan yalnızca 250 kişi, 18 dolar karşılığında bilet satın alabilecek. Bu bağlamda bilet satışlarının yavaş yavaş hareketlendiğini söyleyen Williams, aşı olmamış olanların alacağı 1.000 dolarlık biletlerden henüz satılmadığını ifade etti.

ABD’de yaşanan olay ülkenin sosyal medya gündemini de meşgul ediyor. Aşı vurulmak istemeyen insanlar, bunun haksız bir uygulama olduğunu savunarak bilet almayacaklarını söylüyorlar. Paul Williams ise ABD’deki herkesin aşı olabileceğini, kendilerinin böyle bir karar almalarını sağlayan nedenin ise insanlara güvenli bir konser ortamı oluşturmak olduğunu ifade ediyor.

ABD’nin yüzde 25’i aşı olma konusundaki isteksiz.

 

Kaynak: Webtekno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal