ABBA doğruladı: ‘Yeni şarkılar yolda’

ABBA doğruladı: ‘Yeni şarkılar yolda’

“Money, Money, Money”, “Dancing Queen” gibi şarkılarıyla tanınan İsveçli müzik grubu ABBA’nın kurucularından Björn Ulvaeus, grubun yeni şarkılarının yolda olduğunu doğruladı.

Ulvaeus’un yanı sıra Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstad ve Agnetha Fältskog’un yer aldığı grup 1982’de yollarını ayırmış ancak yakın zamanda yeniden bir araya gelmişti.

ABBA’nın yeni jenerasyonlardan sevenleri uzun süredir ekibi yeniden bir araya getirecek projelerin yayımlanmasını bekliyor.

Independent Türkçe’nin Metro‘dan aktardığı habere göre, verdiği yeni röportajda Ulvaeus, ekibin yaptıkları çalışmalara dair konuşmak için Stockholm’de buluştuğunu ve yeni şarkıların yakında yayımlanacağını söyledi.

76 yaşındaki müzisyen şu ifadeleri kullandı: “Bu yıl kesin olarak yeni müzik gelecek, bu artık muhtemel bir durum değil, gerçekleşecek. Biz gerçekten ama gerçekten iyi arkadaşlarız. Dördümüz 40 yıldır ilk kez stüdyoda bir araya geliyoruz.”

Ulvaeus sözlerine şunları da ekledi: “Tarif etmesi zor ama aramızda çok güçlü bağlar var.”

ABBA’nın yeni şarkılarını yayımlamak sürmek için hazır olduğu geçen yıl duyurulmuştu ancak görünüşe göre koronavirüs pandemisi planların ertelenmesine neden oldu.

Gazeteci Geoff Lloyd, “Reasons To Be Cheerful” adlı podcast programında grubun beş şarkı kaydettiğini açıklamıştı. Ayrıca grubun hologramlı konserler gerçekleştirebileceğini belirtmişti.

Öte yandan grubun kadın vokallerinin yaşlanma nedeniyle şarkıları daha düşük ses aralığında söylediği belirtildi.

ABBA, 1974’te “Waterloo” şarkısıyla katıldıkları Eurovision şarkı yarışmasıyla şöhrete kavuşmuştu. Birleşik Krallık’ta düzenlenen yarışmada ABBA birinci olmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal