AA’dan Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin’e mektubuna sansür

AA’dan Ferhan Şensoy’un Rasim Öztekin’e mektubuna sansür

Anadolu Ajansı (AA), Ferhan Şensoy’un hayatını kaydeben Rasim Öztekin’in ardından yazdığı mektupta yer alan “Buluşuruz gökyüzünde, neşeli bir meyhanede” cümlesindeki “neşeli bir meyhanede” kısmını sansürledi.

8 Mart Pazartesi günü hayata veda eden Rasim Öztekin için dün Ses Tiyatrosu’nda tören düzenlendi. Sağlığı el vermediği için törene katılamayan Ferhan Şensoy’un mektubunu kızı Derya Şensoy okudu.

Ferhan Şensoy’un Rasim Özetkin’e mektubunda şu ifadeler yer aldı:

“Ortaoyuncular’ın amatör kolu Nöbetçi Tiyatro’dan yetişti Rasim. Kısa sürede Ortaoyuncular’a katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Ortaoyuncular’da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından ötürü sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede.”

https://twitter.com/derya_sensoy/status/1369716830600847362

AA’dan ‘neşeli meyhane’ye sansür

Anadolu Ajansı, Rasim Öztekin için düzenlenen törene ilişkin yaptığı haberinde, Ferhan Şensoy’un mektubunun sonundaki “Buluşuruz gökyüzünde, neşeli bir meyhanede” cümlesinde yer alan “neşeli meyhanede” kısmını sansürledi.

AA’nın haberinde mektup şöyle yer aldı:

“Rasim, Ortaoyuncular’ın amatör kolu Nöbetçi Tiyatro’dan yetişti. Kısa sürede Ortaoyuncular’a katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Ortaoyuncular’da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından ötürü sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal