93. Oscar ödül töreni ABD’de tarihinin en düşük reytingini aldı

93. Oscar ödül töreni ABD’de tarihinin en düşük reytingini aldı

Pandemi şartlarında gerçekleşen 93. Oscar ödül töreni, televizyonda yayımlanmaya başladığından beri ABD’de en az izlenen Oscar ödül töreni oldu. İzlenme oranlarında geçen yıla göre yüzde 58’lik bir düşüş yaşandı.

93. Akademi Ödülleri, 25 Nisan’ı 26 Nisan’a bağlayan gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Daha önce yapılan açıklamalarda törenin birden fazla lokasyonda gerçekleşeceği belirtilmiş olsa da, aslında neredeyse tamamı Union Garı’nda gerçekleşti.

FilmLoverss‘ın Variety‘den aktardığı habere göre, usta yönetmen Steven Soderbergh’in Stacey Sher ve Jesse Collins ile birlikte yapımcılığını üstlendiği tören, Oscar ödülleri televizyonda yayımlanmaya başladığından beri ABD’de en az izlenen ödül töreni oldu. Bu yıl da sunucusuz olarak gerçekleştirilen törenin izlenme oranlarında geçen yıla göre  yüzde 58’lik bir düşüş yaşandı.

Yayımlanan reyting raporlarına göre tören, Amerika’da yalnızca 9.85 milyon izleyici tarafından izlendi. Bu durum, törenin 23.6 milyon insana ulaştığı geçtiğimiz yıla kıyasla 13.75 milyon seyirciyi kaybederek izlenme miktarında yüzde 58’lik bir düşüşün yaşandığını ortaya koyuyor. 2019 yılında ise törenin kazandığı izlenme miktarı 29.6 milyondu. Bu açıdan bu yıl yaşanan düşüş bir rekor olarak yorumlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal