8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nda finale doğru

8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nda finale doğru

8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nda final serisi dün başladı. 24 farklı ülkeden 100 şancı gencin katıldığı ön elemeler ile seçilen çeyrek final yarışmacıları bugün ve yarın yarı final için yarışacak.  

Opera dünyasının yeni yıldızlarını belirleyecek yarışmada, 9 Eylül Çarşamba günü 11.00-17.00 saatleri arasında yapılacak yarı finalde de yarışmacılar korrepetitör Fügen Yiğitgil eşliğinde aryalarını seslendirecek. Finale kalan 8 yarışmacı, 11 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’da, Antonio Pirolli yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde Süreyya Operası’nda jüri ve dinleyiciler önünde birer arya seslendirecek.

 

leyla2Jürinin başkanlığını ünlü İtalyan Soprano Luciana Serra üstleniyor. Luciana Serra, 1980’lerde İtalya’nın belli başlı tüm opera evlerinde başarıyla seslendirdiği rollerinin ardından kariyerini uluslararası platforma taşıyan ve Metropolitan, Covent Garden, Salzburg Festivali, Berlin Filarmoni gibi dünyanın önde gelen sahnelerinde başroller söylemiş bir soprano. Jürinin diğer isimleri ise, Londra Kraliyet Operası Genç Sanatçılar Programı Sanat Direktörü David Gowland, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Başrejisörü Yekta Kara, Polonya Ulusal Operası Casting Direktörü Izabella Klosinska,  Rennes Operası Direktörü Alain Surrans ve Floransa Operası Maggio Akademisi Sanat Direktörü Gianni Tangucci olacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal