78. Altın Küre ödülleri 6.9 milyon izlenmeyle tarihinin en düşük reytingini aldı

78. Altın Küre ödülleri 6.9 milyon izlenmeyle tarihinin en düşük reytingini aldı

İlk kez sanal ortamda yapılan yayınla sahiplerini bulan Altın Küre ödülleri, bu yıl seyirci ilgisinden yoksun kaldı. Pek çok ilkle sinema tarihine geçen 78. Altın Küre ödülleri, tüm zamanların en düşük reytingiyle de tören tarihine geçti.

Bu yıl 78’inci kez sahiplerini bulan Altın Küre ödülleri, tarihinde ilk kez sanal bir törene sahne oldu. Salgın nedeniyle salonda çok az izleyicinin ve sadece ödül sunacak isimlerin yer aldığı, adaylar ve kazananların ise görüntülü bağlandığı 2021 Altın Küre ödül töreni, reytinglerde çakıldı.

Türkiye saatiyle 28 Şubat’ı 1 Mart’a bağlayan gece düzenlenen tören 6.9 milyon kişi tarafından seyredildi.

Nielsen reyting verilerine göre geçen yıl, törenin 18.3 milyon seyircisi vardı. Bu rakam da 2019’a göre yüzde 2’lik düşüş anlamına geliyor. Altın Küre ödülleri en fazla 2004’te seyirci kazandı. O yılki töreni 27 milyon kişi seyretti.

2021 Altın Küre ödülleri, 18-49 yaş arası seyircilerde 1.5 reytingle tüm zamanların en düşük rakamını yakaladı. 2020’de reyting, 4.7 idi.

Amy Poehler ve Tina Fey’in farklı şehirlerden sunduğu, görüntülü bağlantılarla sürdürülen programda pek çok teknik aksaklık yaşanmıştı.

 

Kaynak: NTV

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal