7. Amed Tiyatro Festivali 26 Nisan’da başlıyor

7. Amed Tiyatro Festivali 26 Nisan’da başlıyor

7. Amed Tiyatro Festivali, “Hakikat özgür kılar” sloganıyla 26 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Festival Diyarbakır, Van ve İstanbul’un yanı sıra İran’ın Mahabad şehrinden grupların oyunlarına da ev sahipliği yapacak.

Açılışını 26 Nisan Cuma günü Teatra Jiyana Nû grubunun “Tenê Ez” (Yalnız Ben) adlı oyunu yapacak olan festival, 5 Mayıs Pazar günü sahnelenecek olan Amed Şehir Tiyatrosu’nun “Tartuffe” adlı oyunu ile perdelerini kapatacak.

Festival kapsamında Ezgi Keskin’in yöneteceği “Özgür Palyaço Güçleri” adlı bir workshop da düzenlenecek.

Tüm oyunlar, ÇandAmed Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek.

Festivalin programı şöyle:

26 Nisan Cuma

Festival açılışı saat: 18.30

“Tenê Ez”

Teatra Jiyana Nû- MKM (İstanbul)
Reji ve Adaptasyon: Rugeş Kırıcı, Cihad Ekinci, Ömer Şahin
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat:19.00

27 Nisan Cumartesi

“Tenê Ez”

Teatra Jiyana Nû- MKM (İstanbul)
Reji ve Adaptasyon: Rugeş Kırıcı, Cihad Ekinci, Ömer Şahin
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat:15.00

“Benden Bu Kadar”

Seyyar Sahne (İstanbul)
Yazan-Oynayan: Burcu Halaçoğlu
Yazan-Yöneten: Celal Mordeniz
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

28 Nisan Pazar

“Mal Be Kol”

Grup Ehûra (Mehabad)
Yöneten: Oumid Xakpur
Yazan: Husên Fezlûlahî
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

29 Nisan Pazartesi

“Zargotın Zêrgotın e”

Tetra Mencel (Van)
Yazan: Çetoyê Zêdo
Yöneten: Nazmi Karaman
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

30 Nisan Salı

“Kozık”

Tetra Mencel (Van)
Yazan: Adalet Ağaoğlu
Yöneten: Perînaz Delazy
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

1 Mayıs Çarşamba

“Zabel”

BGST – Tiyatro (İstanbul)
Metin: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu
Reji: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu, Sevilay Saral
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

2 Mayıs Perşembe

“Zabel”

BGST – Tiyatro (İstanbul)
Metin: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu
Reji: Aysel Yıldırım, Duygu Dalyanoğlu, Sevilay Saral
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 15.00

“Altüst”

İstanbulimpro (İstanbul)
Doğaçlama
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

3 Mayıs Cuma

“Altüst”

İstanbulimpro (İstanbul)
Doğaçlama
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 15.00

“Özgür Palyaço Güçleri”

Atölye Oyunu
Atölye Yürütücüsü: Ezgi Keskin
Yer: ÇandAmed Deneme Sahnesi Saat: 17.00

“Teyba Dawî a Krepp”

tiyARTro (İstanbul)
Yazan: Samuel Beckett
Yöneten: Emre Erdem
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

4 Mayıs Cumartesi

“Jı Akademıyê re Raporek”

Şa Performans (İstanbul)
Yazan: Franz Kafka
Uyarlayan: Roşeng Rojbîr
Yöneten: Tuncay Özel
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 15.00

“Lal Hayal”

DasDas Sahne (İstanbul)
Yazan: Sevilay Saral
Yöneten: Ezel Akay, Aysel Yıldırım
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

5 Mayıs Pazar

“Tartuffe”

Amed Şehir Tiyatrosu (Amed)
Yazan: Moliere
Yöneten: Rüknettin Gün
Yer: ÇandAmed Tiyatro Salonu Saat: 19.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar