500 binden fazla imza verildi: ‘GoT’un son sezonu yeniden çekilsin’

500 binden fazla imza verildi: ‘GoT’un son sezonu yeniden çekilsin’

“Game of Thrones” (Taht Oyunları) dizisinin son bölümlerinin izleyicilerinin bir kısmı üzerinde yarattığı hayal kırıklığı sonrası, sekizinci sezonun yeniden çekilmesi için internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı.

Dizinin yapımcısı olan HBO’ya yapılan çağrıya, 500 binden fazla izleyici imza verdi.

George R. R. Martin’in kitabından uyarlanan ve yaklaşık 10 yıldır süren dizinin son sezonu, geniş bir hayran kitlesinin tepkisini topladı.

Change.org sitesi üzerinden, dizinin sondan bir önceki bölümü sonrası başlatılan imza kampanyası ile son sezonun “becerikli yazarlar tarafından” yeniden senaryoya dökülmesi ve çekilmesi isteniyor.

Kampanyaya imza verenler, dizinin senaristleri David Benioff  ve DB Weiss’ın da “acı verici bir şekilde yeteneksiz olduklarını kanıtladıklarını” görüşünü paylaşıyor.

Hikâyenin yaratıcısı olan Martin’in, son kitabı “The Winds Of Winter”ı halen yazıyor olması nedeniyle senaristler, diziyi kendi hayal güçleri ile sonlandırıyor.

İmza kampanyası metninde, “Bu seri anlamlı bir finali hak ediyor. Beklentilerimi karşıla ve bunu yap HBO” ifadeleri yer alıyor.

Kampanya metnine imza verenlerin yorumları ise hayli eleştiri içeriyor.

Son sezonun “aceleye getirildiği”, “yazarın, yaratıcılığına saygısızlık yapıldığı” ve serinin sekiz sezonuna yayılan karakter evrimlerinin “bir anda tuvalete atıldığı” görüşleri dile getiriliyor.

‘Son sezon her şeyi darmadağın etti.’

İmzacılardan biri, “Son sezon, seri boyunca geliştirilen her şeyi, aceleye getirilmiş anlatım ve özensizlikle darmadağın etti” diyor.

Ancak imza sayısı, her ne kadar bir milyona doğru ilerliyor olsa da her bölümü yaklaşık 15 milyon dolara mal olan dizinin, HBO tarafından yeniden çekilmesi ihtimal dahilinde görülmüyor.

HBO’nun son açıkladığı rakama göre, 18.4 milyon kişi, tüm eleştirilere rağmen dizinin son bölümünü bu platform aracılığıyla izledi.

Dizinin son bölümü, Amerika’da Pazar gecesi, Avrupa’da ise Pazartesi sabaha karşı yayımlanacak.

 

Kaynak: BBC Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar