37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın etkinlik programı açıklandı

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın etkinlik programı açıklandı

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle  bu yıl otuz yedinci kez düzenlenecek olan kitap fuarının etkinlik programı açıklandı. Fuar 10 – 18 Kasım tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

Bu sene “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” ana temasını benimseyen fuar, Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Fuara yurt içi ve yurt dışından sekiz yüzün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı bekleniyor. Dokuz günlük fuar takviminde söyleşi, panel, şiir dinletileri ve atölye etkinlikleriyle beraber çok sayıda yazarın imza günü düzenlenecek.

Bu yılki Onur Yazarı ise yazar, senarist ve eleştirmen Selim İleri. Selim İleri etkinlikleri kapsamında 10 Kasım’da, Notre  Dame de Sion’lular Derneği tarafından “21. Yüzyılda Edebiyatı Seçmek” paneli düzenlenecek. 10 ve 18 Kasım’da iki ayrı oturumda “Selim İleri Edebiyatı” üzerine paneller yapılacak. Selim İleri’nin katılımıyla 11 Kasım’da, Türkan Şoray ile Faruk  Şüyün’ün konuşmacı olacağı “Arkadaşım Selim” söyleşisi, 18 Kasım’da da “Selim İleri ve Sonraki Kuşaklar” paneli gerçekleşecek.

10 Kasım Cumartesi günü yapılacak fuar açılışıyla beraber Atatürk anması da yapılacak. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk haftası kapsamında; Yapı Kredi Yayınları tarafından düzenlenen İpek Çalışlar ve Teyfur Erdoğdu’nun konuşmacı olacağı “Mustafa Kemal Atatürk’e Yakından Bakmak” söyleşisi, İnkılap Yayınları tarafından düzenlenen Sinan Meydan’ın konuşmacı olacağı “Atatürk Etkisi” söyleşisi ve Uçanbalık Yayınları tarafından düzenlenen Aytül Akal’ın konuşmacı olacağı “Atatürk Olmak” söyleşisi yapılacak.

37.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu sene, İstanbul ARTİST 2018/ 28. İstanbuk Sanat Fuarı ile eş zamanlı hayata geçecek. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere girişin ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal