300 çocuktan barış konseri

300 çocuktan barış konseri

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Barış İçin Müzik Vakfı, mümkün olduğu kadar çok sayıda çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlayarak barışın sesini müzikle duyurmak amacıyla kuruldu. Vakıf, 10. yıl kutlamasını 15 Kasım Pazar günü, saat 17.00’de İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, 300 çocuğun aynı sahnede buluşacağı konserle kutlayacak.

cocukkonser2Konserde, farklı düzeylerdeki, Vivaldi (7-12 yaş), Mozart (10-18 yaş) ve Beethoven (14-19 yaş) orkestralarını, beş ayrıı şef yönetecek. Vakfın sanat yönetmeni Sascha Goetzel, sürekli şefi Samuel Matus, vakıf eğitmenlerinden Özmen Genç, Vivaldi Orkestrası eğitmenliğini sürdüren Nihan Türkyılmaz (viyola) ile Ebru Kara (keman) sahnede şef olarak yer alacak.

25 TL-100 TL aralığındaki biletler Biletix’ten temin edilebilir. Konser biletlerinin satışından sağlanacak gelirin tamamı Barış için Müzik Vakfı’na bağışlanacak.

Vakıf hakkında

Mimar Mehmet Selim Baki ve Yeliz Baki tarafından kurulan Barış İçin Müzik Vakfı, bugüne kadar 5 bine yakın çocuğa ücretsiz müzik eğitimi sağladı. Vakıf, 2012’de 29 Avrupa ülkesinin içinde yer aldığı Sistema Europe’un kurucu üyelerinden biri oldu ve çalışmaları Sistema Europe’un “en iyi uygulamalarından” biri olarak değerlendirildi. Barış İçin Müzik, Haziran 2014 tarihinde El Sistema’nın kurucusu Jose Antonio Abreu ve Fundamusical Simón Bolívar Müzik Vakfı direktörü Eduardo Méndez ile imzalanan “dostluk” anlaşmasıyla resmen El Sistema’nın bir parçası olarak kabul edildi. İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 2013 yılından bu yana Barış İçin Müzik Vakfı’nın kurumsal destekçiliğini üstleniyor

Destek olmak için

Barış için Müzik Vakfı’na destek olmak isterseniz: Barış İçin Müzik Vakfı, daha fazla çocuğun hayatına dokunabilmek amacıyla bu yıl ‘Müzikle Büyümek’ adlı bir kampanya da başlattı. Kampanya kapsamında, yıllık 50 TL – 5.000 TL arasında tercih edilen miktarda bireysel destek verilebilir ya da 12 ay boyunca ayda 460 TL’lik katkıyla bir öğrencinin tüm yıllık masrafları karşılanabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal