28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası ‘Ben Neredeyim?’ temasıyla gerçekleşecek

28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası ‘Ben Neredeyim?’ temasıyla gerçekleşecek

28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası bu yıl “Ben Neredeyim?” temasıyla 22-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, bu yılın temasını “Ben Neredeyim?” olarak duyurdu. “Özgürlükleri derdest edilmiş, virüse serbest, insana yasak sınırlarda daha güvenli bir hayat özlemindeki LGBTİ+’lar olarak soruyoruz: ‘Ben Neredeyim?” denilen açıklama metni şöyle:

“2020 yılı kimimizin birbiriyle mesafesinin arttığı, kimimizin de kendisiyle mesafesinin azaldığı bir yıl oldu, oluyor. Ve bizler, türlü türlü krize ve damgalanmaya alışkın lubunyalar olarak tam gaz bir araya geliyor, örgütleniyor, şarkı söylüyor, sexting yapıyor, gullüm alıkıyor, varlığımızı ve bir aradalığımızı kutluyor ve diyoruz ki: “BEN NEREDEYİM”.

“Yönelimler, kimlikler, performanslar ve oluşlar nehrinde yıkanarak temaşa eden ya da nehre hiç girmeyip güneşlenen lubunyalar olarak diyoruz ki, bu nehirde, bu şehirde ‘ben neredeyim’. Salgında hayatlarını heteroseksizmle çevrili atanmış aile evlerine sığdıramayanlar, güvencesiz ve sömürüye dayalı işlerde çalıştırılan, salgında işinden olan, beldesiz kalan gacılar; özgürlükleri derdest edilmiş, virüse serbest, insana yasak sınırlarda daha güvenli bir hayat özlemindeki LGBTİ+’lar olarak soruyoruz: ‘ben neredeyim’.

“Rujları sürdük, ojeler tamam; straponlar belde, bıyıklar yaman; kimimiz kıllı kimimiz parlak, kimimiz nonoş kimimiz godoş… Maskeler çeşitli… Her gün gibi bugünlerde de… gökte gördük köprüyü, rengi yedi türlüyü!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal