2021’de çıkacak tüm Warner Bros. filmleri, aynı anda hem sinemalarda hem HBO Max’te gösterilecek

2021’de çıkacak tüm Warner Bros. filmleri, aynı anda hem sinemalarda hem HBO Max’te gösterilecek

“The Matrix 4”, “Dune”, “The Suicide Squad”… Warner Bros.’un 2021’de çıkacak tüm filmleri Amerika’da gösterime girdikleri gün HBO Max’te yayınlanacak.

FilmLoverss‘ın IndieWire‘dan aktardığı habere göre, geçtiğimiz günlerde Warner Bros., 5 Haziran’da gösterime girmesi  planlanan, ancak pandemi nedeniyle önce 14 Ağustos’a, ardından 2 Ekim’e, son olaraksa 25 Aralık’a ertelenen “Wonder Woman 1984″un belirlenen bu son tarihte gösterime gireceğini, ancak aynı gün HBO Max’te de yayımlanacağını açıklanmış; Türkiye gibi HBO Max’in olmadığı ülkelerde ise filmin 25 Aralık’taki vizyon tarihinin ileri çekileceği duyurulmuştu.

Normal şartlar altında gişede yüksek hasılat elde etmesi beklenen bir filmin, pek çok sinema salonunun kapalı olduğu bir dönemde, aynı gün HBO Max’te de yayımlanacak şekilde gösterime sokuluyor olması, pandemi şartlarının stüdyoları radikal kararlar almaya zorladığını göstermişti.

Ancak Warner Bros. açısından bu durum sadece “Wonder Woman 1984” ile sınırlı kalmayacak. Başta “Dune” ve “The Matrix 4” olmak üzere 2021’de çıkacak tüm Warner Bros. filmleri,  Amerika’da aynı anda hem sinemalarda hem de HBO Max’te gösterilecek.

“Wonder Woman 1984”

“Dune” ve “The Matrix 4” dışında aynı anda hem sinemalarda gösterilecek hem de HBO Max’te yayımlanacak diğer filmler ise şöyle:

“The Little Things”, “Judas and the Black Messiah”, “Tom & Jerry”, “Godzilla vs. Kong”, “Mortal Kombat”, “Those Who Wish Me Dead”, “The Conjuring: The Devil Made Me Do It”, “In The Heights”, “Space Jam: A New Legacy”, “The Suicide Squad”, “Reminiscence”, “Malignant”, “The Many Saints of Newark”, “King Richard”, “Cry Macho”.

Warner Bros.’un bu çapta kriz yaratabilecek radikal bir karar almasının sinema salonlarının geleceği açısından ciddi sonuçlar doğuracağı düşünülüyor. Ayrıca filmlerin internete düşmesine de zemin hazırlayacağına da kesin gözüyle bakılıyor. “Tenet”ın gişede aradığını bulamaması, bu durumun en büyük sebeplerinden biri. Hem “Tenet”ın yarattığı hayal kırıklığı hem de 2020 gösterim takviminin büyük ölçüde boşalması, zor bir süreçten geçen sinema salonlarını daha büyük bir krizin içine itti. Bu açıdan Warner Bros.’un hemen bir B planı ortaya koyması anlaşılabilir bir durum olarak görülüyor.

WarnerMedia başkanı ve CEO’su Ann Sarnoff ise alınan bu kararın 2021’e özel olduğunu, bunun 2022 ve sonrasında devam etmemesini umduğunu söyledi. Eşi benzeri görülmemiş bir zamanda yaşadıklarını belirten Sarnoff, konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde kelimelere döktü:

“Kimse filmlerin beyaz perdeye geri dönmesini bizden daha fazla istemez. Yeni içeriklerimizin sinema deneyiminin can damarı olduğunu biliyoruz, ancak bunu ABD’deki çoğu sinemanın 2021 boyunca muhtemelen düşük kapasiteyle çalışacağı gerçeğiyle dengelemeliyiz. Bu benzersiz bir yıllık planla, ortaklarımıza birinci sınıf filmlerden oluşan istikrarlı bir seçkiyle destek olabilirken, aynı zamanda sinemalara erişimi olmayan veya sinemaya geri dönmeye tam olarak hazır olmayan sinemaseverlere muhteşem 2021 filmlerimizi görme şansı veriyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal