2021 Grammy ödülleri Covid nedeniyle ertelendi

2021 Grammy ödülleri Covid nedeniyle ertelendi

ABD’de, müzik dünyasının ‘Oscar’ı olarak bilinen 63. Grammy ödüllerinin açıklanacağı programın, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Sputnik Türkiye‘nin Rolling Stone‘dan aktardığı habere göre, Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde 31 Ocak’ta yapılması beklenen 63. Grammy ödülleri töreninin, Covid-19 salgınındaki vaka artışları nedeniyle ertelendiği, konuyla ilgili resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı bildirildi.

Kasım ayında adayların açıklandığı bir röportajda, ödül törenini düzenleyen Recording Academy adlı kuruluşun başkanı Harvey Mason, küçük bir izleyici kitlesi için bir etkinlik planlandığını ancak diğer birçok detayın hala üzerinde çalışıldığını söylemişti.

Amerikan medyasındaki çeşitli haberlerde, ödül gecesinin mart ayı içinde yapılması beklenildiği bilgisi yer aldı.

Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı

63. Grammy ödüllerine dokuz kategoride aday gösterilen ABD’li pop yıldızı Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı oldu.

Beyonce’u, altı dalda adaylıkla Taylor Swift, Roddy Ricch ve Dua Lipa izledi.

2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle MTV Video Müzik Ödülleri, Latin Grammy’leri ve Emmy ödülleri gibi birçok ödül töreni çevrimiçi olarak veya çok kısıtlı katılımlarla gerçekleşmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal