2020 Tribeca Film Festivali çevrimiçi düzenlenecek

2020 Tribeca Film Festivali çevrimiçi düzenlenecek

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen 2020 Tribeca Film Festivali çevrimiçi olarak düzenlenecek. Tribeca Film Festivali’nin kurucularından Jane Rosenthal, sanal festivalin çok yakında izleyicilerle buluşacağını açıkladı.

2002 yılında Jane Rosenthal, Robert De Niro ve Craig Hatkoff tarafından kurulan ve her geçen yıl daha önemli filmlere ev sahipliği yaparak prestijini git gide artıran Tribeca Film Festivali‘nin bu yıl 15-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyada yaşamı durma noktasına getiren koronavirüs salgını, 2020 Tribeca Film Festivali’ni de etkiledi ve geçtiğimiz günlerde festivalin ertelendiği duyuruldu.

FilmLoverss‘ın /Film‘den aktardığı habere göre, festivalin kurucularından Jane Rosenthal, o günlerde yaptığı açıklamada festivalin geleceği ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde vereceklerini açıklamıştı. Aradan geçen iki haftanın ardından festivalin akıbeti büyük ölçüde netlik kazandı. Rosenthal ve ekibi, bu yılki festivali çevrimiçi olarak gerçekleştirmek için çalışmalara başladı. Rosenthal, ABC News’te görev alan gazeteci Rebecca Jarvis’e gönderdiği videoda, ekibiyle birlikte evlerinden toplantılar yapmaya devam ettiklerini ve sanal bir festivalin çok yakında resmi olarak duyurulacağını açıkladı.

https://twitter.com/RebeccaJarvis/status/1244696622325542912?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1244696622325542912&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.filmloverss.com%2F2020-tribeca-film-festivali-online-olarak-duzenlenecek%2F

Çevrimiçi gösterimlerin neleri kapsayacağı bilinmiyor

Rosenthal’ın “sanal festival” derken tam olarak neyi kastettiği bilinmiyor. Ertelenmeden önce 33 ülkeden 115 filme ev sahipliği yapacağı açıklanan Tribeca Film Festivali’nin programındaki tüm filmler için çevrimiçi gösterimler düzenlemesi pek mümkün görünmüyor. Ancak koronavirüs salgını sinema dünyasında dengeleri alt üst ettiği için bu noktada neyin mümkün olduğunu kestirmek oldukça güç.

Ertelenmeden önce Tribeca Film Festivali’nde gösterileceği açıklanan filmlerin başında David Bowie’nin gençlik yıllarına odaklanan “Stardust”, Michael Winterbottom’ın Trip serisindeki dördüncü film olan “The Trip to Greece”, 2004 yapımı “Saving Face” ile adından söz ettiren Alice Wu’nun yıllar sonra gelen ikinci filmi “The Half of It” ve Catherine Keener’ın başrolünü üstlendiği “No Future” geliyor. Sanal festivalde bu filmlerin de yer alıp almayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Bu noktada merak edilen bir diğer konu da Tribeca Film Festivali’nin bu hamlesinin diğer festivalleri nasıl etkileyeceği. Tribeca’nın tüm programıyla sanal bir festival düzenlemesi, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen diğer festivaller için de bir model olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal