12 yönetmenin imzasını taşıyan ‘Berlin, I Love You’dan ilk fragman

12 yönetmenin imzasını taşıyan ‘Berlin, I Love You’dan ilk fragman

Keira Knightley, Helen Mirren, Luke Wilson, Mickey Rourke ve Sibel Kekilli gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı, 12 yönetmenin imzasını taşıyan antoloji filmi “Berlin, I Love You”nun ilk fragmanı yayımlandı.

Sinema tarihinde antoloji formatında çekilen filmler, birden fazla yönetmenin birçok farklı hikâyeyi bir araya getirerek izleyiciye aktardığı yapımlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarzdaki filmlerde yönetmenler, bir ana tema altında buluşan kısa hikâyeleri kendi tarzlarında anlatıyor.

Daha çok korku sinemasında görmeye alışık olunan antolojiler, zaman zaman dram, komedi, müzikal gibi film türlerinde de kullanılıyor. “New York, I Love You”, “Paris, Je T’Aime” ve “7 Days in Havana” gibi antoloji türüne örneklenen filmlere şimdi de  “Berlin, I Love You” ekleniyor. Üstelik “Paris, Je T’Aime” ve “New York, I Love You”nun yapımcılarının katkılarıyla çekiliyor “Berlin, I Love You”.

Berlin’in derinliklerine inebileceğiniz bir film: ‘Berlin, I Love You’

“Berlin, I Love You”, Berlin’in çeşitli yerlerinde geçen farklı yaşam kesitlerini ve şehrin günümüzdeki modern hâlini izleyici ile buluşturuyor. Film, aralarında Dianna Agron, Til Schweiger, Peter Chelsom, Dennis Gansel, Fernando Eimbcke ve Massy Tadjedin gibi isimlerin bulunduğu 12 yönetmenin imzasını taşıyor.

Oyuncu kadrosunda Keira Knightley, Helen Mirren, Luke Wilson, Mickey Rourke, Sibel Kekilli, Jim Sturgess, Diego Luna ve Iwan Rheon gibi tanınmış isimler yer alıyor.

Filmden yayımlanan ilk fragman, Berlin’de yaşayanların ya da daha önce Berlin’e gitmiş olanların şehre bir kez daha aşık olmasını sağladığı gibi daha önce Berlin’e hiç gitmemiş olanlara da şehre gitme isteği uyandıracak nitelikte.

“Berlin, I Love You”nun Türkiye’deki gösterim tarihi ise henüz belli değil.

 

Kaynak: Filmloverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal