Dipsiz Göl’ün yok edilmesine izin veren müdür, kurban keserek görevine döndü

Dipsiz Göl’ün yok edilmesine izin veren müdür, kurban keserek görevine döndü

Dipsiz Göl’ün yok edilmesinden sorumlu olarak görevden uzaklaştırılan Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, kurumun önünde kurban keserek görevine geri döndü.

soL‘da yer alan habere göre, Gümüşhane’de bulunan 12 bin yıllık buzul gölü Dipsiz Göl’ün yok edilmesinden sorumlu olarak görevden uzaklaştırılan Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş’in görevine geri döndüğü aktarıldı.

Ateş’in göreve geldiği gün kurumun önünde kurban kestiği belirtildi.

Öte yandan Ateş’in Dipsiz Göl skandalından önce bir kadın personele yönelik tacizde bulunmakla suçlandığı da öne sürüldü. Soruşturma aşamasındaki dosyada mağdur, savcılık ifadesinde, Ateş’in makam gücünü kullanarak, kendisini iş yerinde defalarca taciz ettiğini ve kendisine mobbing uyguladığını anlattı.

Ateş ise verdiği ifadede olayı yalanladı.

Defineciler tarafından yok edilmişti

Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda bulunan 12 bin yıllık Dipsiz Göl, geçtiğimiz kasım ayında define arayan kişiler tarafından yok edilmişti.

Gölde define kazısına izin veren Gümüşhane Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınmıştı. Müzenin müdürü Elif Öktem ile müze müdürlüğü personeli Yunus Ağa da açığa alınan isimlerdendi

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal