11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs’ta başlayacak

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs’ta başlayacak

DİSK / Sine-Sen, DİSK / DEV SAGLIK-iş, , DİSK/Basın-iş, Türk-iş / Tez-Koop-İş , Türk-iş / Tek Gıda-iş,  KESK / SES , TTB,  Halkevleri , Sendika.Org  ve ÇapulTV tarafından düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 11. senesinde “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” temasıyla gerçekleşecek.

1-8 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul, İzmir, Ankara ve Diyarbakır olmak üzere toplam dört şehirde eşzamanlı olarak düzenlenen festivalin bu yılki programında, 18 adet uluslararası, 42 adet de Türkiye’den olmak üzere toplam 60 adet uzun ve kısa kurmaca, belgesel film yer alıyor. Festivalde, yakın dönem Türkiye sinemasından toplumsal konuları işleyen kurmaca filmlerin yanı sıra, dünya sinemasından işçi ve göçmen hikayelerine odaklanan ve Türkiye’de daha önce gösterilmemiş filmler gösterilecek. Programda aynı zamanda, “Barbarlığa Karşı Video” ismiyle düzenlenen ve video eylemciliği üzerine iki gün sürecek olan bir atölye çalışması da mevcut.

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival hakkında detaylı bilgi ve program için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal