1 senaryo 12 sanatçı: ‘Biz Aslında’ sergisini ziyaret edemeyenler için video hazırlandı

1 senaryo 12 sanatçı: ‘Biz Aslında’ sergisini ziyaret edemeyenler için video hazırlandı

Yönetmen Can Kılcıoğlu’nun senaryosunu kaleme aldığı ve kürasyonunu üstlendiği, 12 sanatçının senaryodaki sahnelerin akışına göre ürettikleri çalışmalarını sinematografik bir dille aktardığı “Biz Aslında” sergisini ziyaret edemeyenler için hazırlanan video internette yayımlandı.

Sanatçılar Ayça Telgeren, Ahu Akgün, Börte İpek, Bengisu Bayrak, Furkan Öztekin, Mediha Didem Türemen, Meltem Şahin, Meltem Sırtıkara, Okan Kaya, Volkan Aslan, Yasemin Özcan’ın üretimleriyle katkı sunduğu “Biz Aslında” serginin ses tasarımı Okan Kaya’ya ait.

Mixer’de ziyaretçiyle buluşan sergi, tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle evde bulunanlar ve sergiyi ziyaret edemeyenler için bir videoyla evlere konuk oluyor.

“İlişkilere samimi, uçarı ve romantik bir bakışla yaklaşan ‘Biz Aslında” sergisi şöyle tanıtılıyor:

“Bazı filmlerin hayatımızdaki anlamı büyüktür. Unutamadığımız karakterleri ve unutulmayan sahneleri hatırlatır bize yaşamımız boyunca. Bazı film karakterlerine benzetiriz kendimizi, bazı hayatların peşinden gideriz bir hayalmişçesine. Bir senaryo, on iki sanatçı, bir yönetmen; ‘Biz Aslında’ sergisi ile Mixer, bu defa küratör koltuğuna bir yönetmeni oturtuyor ve izleyiciyi unutamayacakları bir sergi/film deneyimine ortak ediyor. Yönetmen Can Kılcıoğlu’nun senaryosunu yazıp yönettiği ‘Biz Aslında’ sergisi, on iki sanatçının senaryodaki sahnelerin akışına göre ürettikleri ve birbirlerini tamamlayan bir hikâye döngüsünü izleyiciye sinematografik bir bakış ile sunuyor.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal