Zrîng’in basımı koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi

Zrîng’in basımı koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi

Kürtçe aylık çizgi dergisi Zrîng, tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle nisan ayı basımını ertelediğini duyurdu.

Qırıx’ın çizeri, karikatürist Doğan Güzel’in editörlüğünü yaptığı, Kürtçenin Kurmancî ve Kirmanckî lehçelerinde yayımlanan aylık çizgi dergisi Zrîng, koronavirüs salgını nedeniyle nisan ayında yayımlanacak olan sayısının basımını ertelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Evet, dergimizi bu sayı için erteliyoruz.

“Neredeyse tüm dünyayı etkisine almış koronavirüs salgınından halkımızı korumak için bu kararı almayı zorunlu gördük. Dergimizi evden hazırlayabilirdik bunda bir sorun yoktu ama dağıtım yöntemimiz bizi bu karara zorladı. Çünkü biz dergimizi bayi ağıyla değil, elden ele teslimle veya halka açık mekânlara bırakarak sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Koronavirüs belasından sonra bu yöntemle devam etseydik hem dağıtım yapan arkadaşlarımızın hem de okuyucularımızın sağlığını tehlikeye atmış olacaktık. Buna hakkımız olmadığını düşündük.

“Bu bir aylık ek süre içerisinde boş durmayacağız. Bu arada dergimizin içeriğini olgunlaştırmaya çalışırken bir yandan da Zrîng’i sizlere sağlıklı ulaştırmanın yollarını araştıracağız. Hedefimiz evinizden siparişini verdiğiniz derginizi, bekletmeden adresinize ulaştırabilmek.

“Virüslerin iktidarı da kayyımlar gibi geçicidir. Bugün için sokaklar virüsün ama yarın yine bizimdir. Sabırlı olun ve evde kalın.

“Bir sonraki ay görüşmek üzere sağlıklı kalın.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar