Yorgos Lanthimos’un ilk dizi projesi: ‘The Man in the Rockefeller Suit’

Yorgos Lanthimos’un ilk dizi projesi: ‘The Man in the Rockefeller Suit’

Yorgos Lanthimos, yıllarca herkesi Rockefeller ailesinin bir üyesi olduğuna inandıran Christian Gerhartsreiter’in gerçek hayat hikâyesini anlatacak “The Man in the Rockefeller Suit” adlı mini diziyi yönetecek.

“Kynodontas”, “Alpeis” ve “The Lobster” gibi akıllara kazınan filmlere imza attıktan sonra geçtiğimiz yıl da 10 dalda Oscar’a aday olan “The Favourite” ile adından övgüyle söz ettiren, Yunan Yeni Dalgası’nın en önemli temsilcilerinden Yorgos Lanthimos, sinemada büyük başarı yakaladıktan sonra televizyon dünyasında da şansını deneyen yönetmenler arasına katılıyor.

FilmLoverss’ın Deadline’dan aktardığı habere göre, Lanthimos, konusuyla merak uyandıran “The Man in the Rockefeller Suit” adlı mini diziyi yönetecek, aynı zamanda yapımcılığını üstlenecek.

Mark Seal’ın gerçek bir hayat hikâyesini anlatan “The Man in the Rockefeller Suit: The Astonishing Rise and Spectacular Fall of a Serial Impostor” adlı kitabından uyarlanan mini dizi, yıllarca herkesi zenginlikleriyle tanınan Rockefeller ailesinden olduğuna inandıran bir sahtekârın hikâyesini anlatacak. Clark Rockefeller’ın tüm dünyayı zengin bir ailenin üyesi olduğuna inandırarak yıllar içinde özenle kurduğu, yalanlarla dolu dünyası, karısının Clark’ın aslında söylediği kişi olmadığının şüphelenmesiyle çatırdamaya başlayacak. Yorgos Lanthimos’un tüm bölümlerini yönetmesi beklenen mini dizinin senaryosunu David Gilbert kaleme alacak.

Lanthimos’un ilk dizi projesi

Clark Rockefeller, ya da gerçek adıyla Christian Karl Gerhartsreiter

“The Man in the Rockefeller Suit”un aslında sinemaya uyarlanması bekleniyordu. Hatta David Bar Katz’ın senaryosunu yazdığı film uyarlamasını yönetmesi için Pablo Trapero ile anlaşılmış, filmin başrolünü üstlenmesi için de Benedict Cumberbatch ile görüşülmüştü. Ancak Fox Searchlight, hikâyenin mini dizi olarak daha iyi işleyeceğini düşünmüş olsa gerek ki film projesini rafa kaldırarak projeyi 2018 yılında kurulan televizyon departmanı olan Searclight Television’a devretti.

Dizi henüz hazırlık sürecinin ilk aşamalarında olduğu için ne zaman çekileceği, ne zaman yayınlanacağı ve oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı gibi detaylar şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak Searchlight Television’ın projeyi önümüzdeki günlerde kanallara ve dijital platformlara sunması bekleniyor. İşin içinde Yorgos Lanthimos için bunun birçok kanal ve dijital platformdan ilgi gören bir proje olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Lanthimos, bir yandan yeni film projesi için de hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda gelen bilgiler, yönetmenin Jim Thompson’ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlanacak “Pop. 1280” filmini yöneteceğini ortaya çıkarmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar