Yapımcı Steve Bing yaşamına son verdi

Yapımcı Steve Bing yaşamına son verdi

ABD’li yapımcı Steve Bing, Los Angeles’taki evinin 27’nci katından atlayarak intihar etti.

Emlak kralı dedesinden 600 milyon dolar miras kaldıktan sonra sinema kariyerine başlayan ve birçok sinema filminin yapımında yer alarak Hollywood’da kendine has bir yer elde eden 55 yaşındaki Bing’in Los Angeles’ta yaşamına son verdiği açıklandı.

Los Angeles’taki evinin 27’nci katından atlayan Bing’in olay yerinde yaşamını yitirdiği duyuruldu. Bazı kaynaklar koronavirüs dönemindeki izolasyon sürecinde Bing’in depresyona girdiğini söylese de intiharının bu nedenle olup olmadığı bilinmiyor.

Servetini sinemaya yatırdı

Bing’in serveti 1920’ler New York’unda lüks dairelerin sahibi olan büyükbabasından geliyor. Büyükbabasından kalan 600 milyon dolarlık mirası kullanarak film yapımcılığına başlayan Bing’in servetinin en son 590 milyon değerinde olduğu belirtilmişti.

Babası Dr. Peter Bing ile birlikte ailece Forbes dergisinin en zengin 400 Amerikalı aile listesinde yer aldılar.

İlk senaryosunu Arthur Silver’la yazdı

Harvard-Westlake Okulu’nu bitirmeden önce ilk senaryosu “Missing in Action”ı (Komando Harekatı) sitcom yazarı Arthur Silver ile birlikte yazdı.

Mirasını 18. doğum gününde devraldı ve film yapımcılığı için Stanford’dan ayrıldı. Bing, en çok 2003 yapımı “Kangaroo Jack” filminin senaryosu ile tanındı. Yapımcı olarak Tom Hanks’ın “Kutup Ekspresi”ni hayata geçirmesini sağladı, bilgisayar animasyonlu film için 100 milyon dolar katkıda bulundu.

Scorsese filminin yapımcılığını üstlendi

Bing ayrıca Martin Scorcese’nin yönettiği “Shine a Light” adlı Rolling Stones filminin de yapımcılığını üstlendi.

Bing, Elizabeth Hurley ile 2000-2001 yıllarında yaşadığı ilişki, daha sonra karşılaştığı babalık davasıyla tanınan biri haline geldi. Damien’in Steve Bing’in oğlu olduğu mahkemede kanıtlandı.

Nisan 2012’de Bing, Bill Gates ve Warren Buffett tarafından kurulan, multi-milyoner ve milyarderlerin varlıklarının çoğunu yaşamları boyunca hayır kurumlarına bağışlamayı taahhüt etmeyi amaçlayan Giving Rehini’ne hareketine katıldı.

 

Kaynak: NTV 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar