Wêjegeh Amed | Diyarbakır Edebiyat Evi’nden Bellek Atölyesi

Wêjegeh Amed | Diyarbakır Edebiyat Evi’nden Bellek Atölyesi

Wêjegeh Amed | Diyarbakır Edebiyat Evi 2020 dönemine, program çerçevesini oluşturan çalışmalarından “Müşterek Bellek” kapsamında çevrimiçi düzenlenecek olan “Bellek Bakiyesine Yeniden Bakmak: Hafıza-i beşer nisyan ile malül müdür?” başlıklı bellek atölyesi ile devam edecek.

Diyarbakır Edebiyat Evi’nin atölye çalışmalarından ilki  “Çeviri Adası” başlığında düzenlenmişti.

“Müşterek Bellek” başlıklı ikinci atölye çalışması kapsamında çevrimiçi düzenlenecek olan  “Bellek Bakiyesine Yeniden Bakmak: Hafıza-i beşer nisyan ile malül müdür?” bellek atölyesi 5-26 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Akademisyen Doç. Dr. Derya Fırat yürütücülüğünde gerçekleşecek atölye, haftada bir buluşmalarla ilerleyen dört oturumdan oluşacak. Goethe Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen atölyede oturumlara yürütücü tarafından belirlenmiş makaleleri okuyarak düzenli katılım sağlamak zorunlu olacak.

Katılımcı sayısı 15 ile sınırlı

Atölyede tartışmaların verimli bir şekilde ilerleyebilmesi için katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlandırıldı.

Katılımcı adaylarından, atölyeye başvuruları sırasında bellek meselesine duydukları ilgiyi mesleki deneyimleri veya bireysel tecrübeleri ışığında açıkladıkları en fazla 500 kelimelik bir motivasyon açıklaması istenecek. 30 Kasım 2020’ye kadar başvuru yapılabilecek.

Başvuru yapan aday sayısının 15’i geçmesi durumunda motivasyon mektupları dikkate alınarak bir eleme yapılacak.

Başvuru ve atölye programı hakkında detaylı bilgi için lisyayınevi.com adresinden ya da profil linkinden başvuru formuna ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal