Van’da kayyım, Kadın Müdürlüğü’ne erkek atadı

Van’da kayyım, Kadın Müdürlüğü’ne erkek atadı

Van’da Muradiye Belediyesi kayyımı, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’ı belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başına getirdi.

MA‘dan Gökhan Altay’ın haberine göre, İçişleri Bakanlığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki belediyelere atanan kayyımların, kadınlara yönelik hizmet ve politikalar için kurulmuş birim ve müdürlüklere yönelimi sürüyor. Bugüne kadar çok sayıda kadın müdürlüğünü kapatarak, işlevsiz hale getiren kayyımlar, aynı zamanda buralarda çalışan kadınları da farklı alanlarda görevlendirdi. Bunun yanı sıra kimi belediyelerde kadın birimleri ya erkeklerin başında olduğu müdürlüklere bağlandı ya da yönetime bir erkek memur görevlendirildi.

Hâkkari’de de erkek görevlendirildi

Bunun en son örnekleri ise, kayyım yönetimindeki Hakkâri ve Van’ın Muradiye Belediyesi oldu. Hakkâri Belediyesi kayyımı, bir süre önce Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olan Ayhan Tunç’u Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevlendirdi. Muradiye Belediyesi kayyımı da, kimi belediye memurlarından oluşan kişilerle yaptığı 2020 yılının “Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda”, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başına İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’ı getirdi.

Kadın Müdürlüğü’nün yetki ve çalışma alanlarına da müdahale edildi

“Oy birliğiyle” alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi Müdür Bünyamin Polat’ın asli görevi uhdesinde kalmak kaydıyla, Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekilliği görevini yürütmek üzere vekaletten görevlendirilmesi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49’uncu maddesi gereğince Meclisin bilgisine sunulmuş olup, kabulüne…”

Toplantıda, ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün yeni “görev, yetki ve sorumlukları ile çalışma usul ve esaslarında” da değişikliğe gidildiği öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal