Uluslararası Poster Tasarımı Yarışması’nın kazananı, siyah beyaz eseriyle Huda Gharandouqa

Uluslararası Poster Tasarımı Yarışması’nın kazananı, siyah beyaz eseriyle Huda Gharandouqa

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından 2 Nisan’da ilan edilen, “Architecture… housing for all” (Mimarlık… herkes için konut) temalı yarışmanın bu yılki kazananı, siyah beyaz tasarımıyla Huda Gharandouqa oldu.

Sonya Dyakova, Dana Whabira ve Chris Ware’in jüri üyesi olduğu Uluslararası Poster Tasarımı Yarışması, dünyanın dört bir yanından gelen 100 başvuru arasından Huda Gharandouqa’nın galibiyetiyle sonuçlandı.

Arkitera’dan Nilüfer Karakoç’un haberine göre, yarışma, mimarların erişilebilir konut problemine nasıl katkı koyabilecekleri, New Urban Agenda’in (Yeni Kentsel Gündem) uygulaması ve Sustainable Development Goals (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri) üzerine odaklanıyor.

Işıklı pencerelerde kontrastlanmış insan figürleriyle siyah-beyaz bir apartman binasını tasvir eden Gharandouqa’nın modüler şekilleri, kentsel yaşamı ve “topluluk hissini” yansıtıyor.

Gharandouqa, en basit formların en büyük değişiklikleri yarattığını ve “dünyanın karşılaştığı korkunç koşullar göz önüne alındığında basit şekillerin ve esnek kalıpların günümüz mimarisinin ve kentsel gelişiminin temeli olması gerektiğini” vurguluyor.

Poster, bu yılki 7 Ekim programları ve aktivitelerinin birleştirici görsel kimliği olarak kullanılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal