Uluslararası İzmir Sanat Bienali’nin bu yılki başlığı ‘Dünyanın Ötesi’

Uluslararası İzmir Sanat Bienali’nin bu yılki başlığı ‘Dünyanın Ötesi’

Ressam Seba Uğurtan’ın girişimiyle Seba Sanat Galerisi tarafından bu yıl “Dünyanın Ötesi” başlığıyla düzenlenecek olan 5. Uluslararası İzmir Sanat Bianeli, 3 – 6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Kolombiya, Hindistan Rusya ve Peru’dan dört, Türkiye’den de 75 sanatçının katılım göstereceği bienal, toplamda 111 sanatçının 111 eserine ev sahipliği yapacak.

Bienalde Seval Özcan’ın, yeşil rengin hâkim olduğu 15 – 16’ncı yüzyıl Uşak (Holbein) halı motiflerini içeren, İslam sanatında geometrik süslemelerde kullanılan temel bezeme biçimlerinden sekizli madalyon formunda üretilen “Öteki Dünya” adlı eseri de görülebilecek.

“Öteki Dünya” – Seval Özcan

Öte yandan 42 İzmirli sanatçını yer aldığı Su Grubu Ressamları’nın, 2019 yılının Göbeklitepe yılı olması nedeniyle 4. Altın Şehir Projesi kapsamında Göbeklitepe’den çıkan tarihi eserleri kendi tarzlarında yorumladıkları 32 eser de sergilenecek.

3 gün sürecek olan 5. Uluslararası İzmir Sanat Bianeli, İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi, Kültürpark Sanat Galerisi ile Seba Sanat Galerisi’nde düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar