Uluslararası Bodrum Bale Festivali 16. kez düzenleniyor

Uluslararası Bodrum Bale Festivali 16. kez düzenleniyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, bu yıl 16. kez gerçekleşecek olan Uluslararası Bodrum Bale Festivali; 1-15 Ağustos 2018’de, Bodrum Antik Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Bodrum Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sağladığı festival; 1 Ağustos 2018 Çarşamba günü, Nikos Kazancakis’in dev eseri “Zorba” ile açılış yapacak. Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenecek eserin metin ve kareografisi Lorca Massine, müzikleri Mikis Theodorakis tarafından hazırlandı.

3 Ağustos 2018 Cuma günü, İspanyol üç kardeş Rosairo, Jose ve Ricardo Castro Romero’nun kurduğu “ Castro Romero Flamenco” grubu; koreografi ve müzikleri kendine ait Flamenko esintili “Esencia Flamenca”yı sahneye taşıyacak.

8 Ağustos 2018 Çarşamba günü, Fransız balet ve koreograf Victor Marius Alphonse Petipa’nın bale etiğini sahneye aktaran koreograf Mihail Sosnovschi imzalı performans, “Viyana Bale Yıldızları Akşamı” ile sahnelenecek.

11 Ağustos 2018 Cumartesi günü, bir klasik bale örneği olan Miguel de Cervantes’in “Don Kişot” balesi, Ludwig Minkus’un müzikleri ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelecek.

15 Ağustos 2018 Çarşamba günü, programın kapanışında; 2015-2016 DOB sanat sezonunda dünya prömiyeri gerçekleşmiş olan “Frida” sahnelenecek. Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu tarafından sahneye taşınacak eserin koreografisi Özgür Adam İnanç, müzikleri; Arturo Marquez, Jose Pablo Moncayo ve Aksel Akın tarafından hazırlandı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal