Uluslararası Ankara Caz Festivali’nin bu yılki teması ‘cinsiyet eşitliği’

Uluslararası Ankara Caz Festivali’nin bu yılki teması ‘cinsiyet eşitliği’

Caz Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Ankara Caz Festivali, 23. yılında “cinsiyet eşitliğine” odaklanacak.

Her yıl farklı bir temayı merkezine alan festivalin küratörü ve Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu bu yıl için belirlenen temayı şöyle açıklıyor:

Bir sivil toplum kuruluşu olarak festival aracılığı ile toplumsal bir olaya caz camiası olarak tepki vermeyi ve sanat ile toplumun ayrıştırılamayacağının altını çizmeye çalışıyoruz. 2019 yılı, ‘cinsiyet eşitliği’ temasının cazda karşılığını bulduğunu düşündüğümüz Festival, 26 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Düetler olarak belirlendi. 1 kadın ve 1 erkeğin sahnede #eşit koşullarda İLETİŞİM KURABİLİYOR olmasını ve bunun GÖRÜNÜR kılınmasını hedefledik. Her alanda kadın ve erkek eşit şartlara sahip olmalı, bunun başka türlü olması düşünülememeli. Okyanusta bir damla da olsa, bu konuyu hakkıyla işlememiz için birlik olarak sizlerin festivalimize dahil olmaya davet ediyoruz.

Festival 23’üncü yılında, değerli orkestraların eşlik ettiği kadın ve erkek vokallerin birlikte sahnede olması için özel hazırlanan projelere ev sahipliği yapacak.

Öte yandan Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde her sene en az üç grubun ilk kez sahne almasına olanak sağlanıyor. Yeni grupları destekleyen festival, biletlerden elde edilen gelirin bir bölümüyle de müzisyenlere yurt dışında caz eğitimi alma fırsatı sunuyor.

26 Nisan – 12 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan festivale ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için şuraya bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal