TRT World’den ‘Komünist Başkan’ videosu

TRT World’den ‘Komünist Başkan’ videosu

TRT’nin İngilizce yayın yapan kuruluşu TRT World, Tunceli’nin yeni belediye başkanı Türkiye Komünist Partili (TKP) Fatih Mehmet Maçoğlu hakkında “Türkiye’nin ilk komünist belediye başkanı ile tanışın” başlıklı bir video yayımladı.

31 Mart yerel seçiminde TKP’den aday olan “Komünist Başkan” lakaplı Fatih Mehmet Maçoğlu, yüzde 32.77 oy farkıyla Tunceli’nin yeni belediye başkanı seçildi. 5 Nisan’da mazbatasını alarak göreve başlayan Maçoğlu ile ilgili 6 Nisan gecesi TRT World’den “Türkiye’nin ilk komünist belediye başkanı ile tanışın” başlıklı bir video yayımlandı.

Videoda, “Birlikte Dersim’i Türkiye’de model yapabiliriz” diyen Maçoğlu’nun, Tunceli Belediye Başkanı seçildikten sonra yaptığı konuşma ve kutlamalara yer verildi.

50 yaşında olan Maçoğlu’nun sağlık personeli olduğu ve 2014-2019 yılları arasında Ovacık Belediye Başkanlığı’ndaki faaliyetlerinin anlatıldığı videoda; yöneticiliğinin şeffaf olduğu, halkla iç içe olduğu ve tarım gelirini, düşük gelirli aileler ile öğrencilere dağıttığı için övgü topladığı ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal