Tilbe Saran’dan 1. Bodrum Tiyatro Festivali’ne davet

Tilbe Saran’dan 1. Bodrum Tiyatro Festivali’ne davet

Nejat İşler ve Arif Akkaya’nın kurduğu Bodrum Deneme Sahne (BDS), 23-30 Temmuz tarihleri arasında Bodrum’da mini bir tiyatro festivali düzenliyor. Beş oyunun sahneleneceği festivalde, BDS’nin “Düğüm” adlı oyunun yanı sıra, Levent Üzümcü’nün “Anlatılan Senin Hikâyendir”, Tatavla Sahne’nin “İnadına İnsan” ve Kumbaracı 50 / Altıdan Sonra Tiyatro’nun “444” adlı oyunları izlenebilecek. Etkinlik kapsamında bir gençlik bir de çocuk oyunu izleyicilere sunulacak. Ayrıca söyleşiler ve atölye çalışmaları yapılacak.

Tilbe Saran, sosyal medyadan paylaştığı bir videoyla festivale destek vererek “Teşekkürler Bodrum Deneme Sahnesi ve teşekkürler şimdiden gelip oyunları izleyecek olanlar” dedi.

Tatavla Tiyatro’nın “İnadına İnsan” adlı oyunu 23-24 Temmuz’da sahnelenecek. Metin Balay’ın yazıp yönettiği tek kişilik oyunda ödüllü oyuncu Eraslan Sağlam rol üstleniyor. Tatavla Tiyatro’nun gençlik oyunu “Medeniyet Tiyatrosu” ise 25-26 Temmuz’da izleyicilere sunulacak.

BDS yapımı “Düğüm”de Güliz Pilge ve Selda Özbek Orpak rol alıyor. Arif Akkaya’nın yönettiği oyun 27 Temmuz’da sahnelenecek.

Bodrum’da iki yıl önce açılan Peksimet Köyü Kütüphanesi’nin bünyesindeki tiyatro kulübü öğrencileri Aziz Nesin’in “Pırtlatan Bal” adlı oyununu 28 Temmuz’da sahneleyecek.

Kumbaracı 50 / Altıdan Sonra Tiyatro’nun, bir çağrı merkezinde yaşananları sahneye taşıdığı “444” adlı oyun 28-29 Temmuz’da görülebilecek. Yiğit Sertdemir’in yazdığı, Ömer Erzurumlu yönettiği oyunda Gülhan Kadim ve Yiğit Sertdemir rol alıyor. Gülhan Kadim ve Yiğit Sertdemir ayrıca 28 Temmuz’da bir söyleşi gerçekleştirecek.

Festivalin kapanışı, 30 Temmuz’da Levent Üzümcü’nün tek kişilik gösterisi “Anlatılan Senin Hikâyendir” ile yapılacak. 30 Temmuz’da Ayşe Arbulak da festival kapsamında okurlarıyla buluşacak.

Bodrum Deneme Sahne, Konacık’taki Kale İş Merkezi’nde.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal