Suat Duman’ın yeni polisiye serisinden iki kitap yayımlandı

Suat Duman’ın yeni polisiye serisinden iki kitap yayımlandı

Suat Duman’ın uzun soluklu yeni polisiye serisi “1918”in ilk iki kitabı yayımlandı. “Kalbim, Kimsesiz Yurdum” ve “Ah Dehşet, Dehşet Dehşet!” adlı kitaplar Alakarga Yayınları’nca okura sunuldu.

İstanbul’un İngiliz kuvvetleri tarafından işgal edildiği gün başlayan “1918” serisi Ferda adlı bir kadın dedektifi merkezine alıyor.

On kitaptan oluşacak serinin ilk iki yapıtı yayınevince şöyle tanıtılıyor:

“Birinci Dünya Savaşı sona ermiş, dünya yeni bir kaosun eşiğine gelmiştir. Fransa’da gördüğü eğitimini yarıda kesen Ferda, gazeteci arkadaşı Miette’le birlikte Doğu Ekspresi’ne atlar ve işgal donanmalarının boğazı geçtiği gün İstanbul’a gelir. Bir yandan uluslararası bir suçlunun izini süren Ferda ve Miette bir yandan da akılcı yöntemleri sayesinde tüm suçluların korkulu rüyası haline gelecektir.” 

“Ferda belki de her insan gibi, yaşadığı asrın bir fırtınalar asrı olacağına, olması gerektiğine yürekten inanıyordu. Ömrü ölülerini gömmekle geçen bu bedbaht insanlara baktı, yüreği onu heyecanlandıran bir kederle bir kez daha çarptı. Şehir daha ne kadar azapla, kaç şeytanla sınanacaktı?

Tiyatroyu bir saplantı haline getiren Rüçhan, öğrencisi olduğu Tıbbiye’nin yüksek tavanlarından birine asılmış olarak bulunur. Serkomiser Reşat bu alelade intihar vakasıyla oyalanmak için bir sebep göremez. Fakat yüksekçe bir tabureye çıkıp tavanı izlemeye koyulan Ferda bunun alelade bir vaka olduğundan o kadar da emin değildir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar